Росія будуватиме в Криму вертольотоносці, – росЗМІ

Перші два російських універсальних десантних кораблі буде закладено на суднобудівному заводі "Залив" у Криму в травні 2020 року

Росія будуватиме в Криму вертольотоносці…

Про це повідомили два джерела в кораблебудівній галузі Росії, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС .

"Два УДК водотоннажністю до 15 тисяч тонн вперше в історії Росії планується закласти на суднобудівному заводі "Залив" у Керчі в 2020 році", – сказав співрозмовник агентства.

Джерело агентства додало, що головний корабель планується здати флоту до завершення поточної держпрограми озброєння, тобто до кінця 2027 року.

Інше джерело уточнило, що "закладка обох кораблів відбудеться в травні 2020 року".

Друге джерело підтвердило, що водотоннажність кожного корабля складе до 15 тисяч тонн. За його словами, кораблі зможуть нести на борту понад 10 вертольотів різних класів, а також отримають більш докову камеру для десантних катерів.

Співрозмовник агентства також повідомив, що "розробка технічного проекту щодо нових кораблів перебуває на фінальній стадії, після її завершення, в найближчі місяці, буде підписано контракт на будівництво УДК".

Видання визнає, що не має офіційного підтвердження наданої джерелами інформації.

Раніше інше джерело в суднобудівній галузі повідомило, що не пізніше кінця 2019 року Міноборони РФ завершить формування тактико-технічного завдання на перші російські універсальні десантні кораблі.

За його словами, побудувати і здати замовнику головний УДК планується в рамках держпрограми озброєння до 2027 року, а серійний – до початку 2030-х років.

Зазначається, що завод "Залив" у Керчі має стапельне місце для будівництва суден довжиною до 300 м і шириною до 50 м, що дозволяє йому будувати кораблі водотоннажністю понад 150 тисяч тонн.

Універсальні десантні кораблі, також звані вертольотоносцями, здатні нести велике угрупування важких вертольотів різного призначення (до 16 вертольотів у "Містраля" і понад 30 – в американських типу Wasp), а також перевозити від декількох сотень до тисячі і більше осіб морської піхоти.

Крім того, УДК ​​мають док для катерів та інших плавзасобів, щоб забезпечувати висадку десанту, перевозять бронетехніку.

Нагадаємо, що у 2018 році заступник міністра оборони Росії Юрій Борисов заявив, що перший носій гвинтокрилів на Росії створять до 2022 року.

У серпні 2018 року Росія відмовилася будувати вертольотоносці

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme