Коли Лавров вимагатиме від Папи визнати зверхність патріарха Кирила

В Росії закінчились аргументи для дипломатичного торгу ізі США, тому Кремль перейшов до відвертого блефу і неадекватних вимог

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Коли Лавров вимагатиме від Папи визнати…

Сьогодні російське МЗС зуміло здивувати - хоча після всього, сказаного Лавровим впродовж останнього року, це і не просто. Росія, вустами представника зовнішньополітичного відомства, порадила США забрати з Європи ядерну зброю.
При чому Кремль вимагає від Білого дому не просто "повернення всієї нестратегічної ядерної зброї на національну територію і встановлення заборони на її розміщення за кордоном", а ще й "ліквідації відповідної інфраструктури, що дозволяє забезпечити швидке розгортання цієї зброї, а також відмови від проведення тренувань, пов'язаних з питаннями підготовки та застосування ядерної зброї особовим складом збройних сил держав, що не володіють такими озброєннями". Ні більше, ні менше. Про можливі дії в разі невиконання цього побажання російського МЗС дипломати скромно промовчали.

Все це було сказане на тлі ігнорування Росією договору про ракети середньої та малої дальності, виходу Росії з договору про конвенційні озброєння в Європі, перебазування "Іскандерів" в Калінінградську область та окупований Крим. А, ще й довірливих одкровень російського президента про готовність пустити в хід ядерний кийок, якби в Криму щось пішло не так.

У стороннього спостерігача могло б скластись враження, що це США, а не СРСР програли в "холодній війні" - і зараз обговорюють умови капітуляції з не дуже то й поступливими переможцями.

Причини такої заяви - неочевидні. Оскільки здоровий глузд підказує, що США і не подумають щось звідкись забирати, а жодного реалістичного способу примусити до чогось Вашингтон у Москви немає.

Хоча, саме у слабкості нинішньої міжнародної позиції Росії, схоже, і криється причина подібного зовнішньополітичного одкровення.

Впродовж всього конфлікту Путін послідовно вів гру на підвищення ставок, роблячи нові й нові кроки в бік ескалації подій. І зараз дійшов до тієї межі, коли вчинити щось радикально нове й рішуче на практиці вже складно.

Повномасштабна агресія проти України означатиме повномасштабну економічну блокаду Росії - разом з поставками західної зброї. До подібного сценарію Росія явно не готова, скільки б не розповідав національний лідер про лічені тижні, потрібні переможним російським полкам, щоб дійти до Варшави, Берліну чи Атлантичного океану.

А натиснути на червону кнопку йому і самому страшно. Бо атрофія всіх людських почуттів інстинкту самозбереження у російського президента, схоже, не зачепила. От і доводиться російському МЗС вигадувати "претензії" до США, в реальність виконання яких не вірять ні в Москві, ні у Вашингтоні.

Гіпотетично такі претензії повинні стати аргументами у торзі на кшталт "Ви закриваєте очі на Донбас і Крим, а ми знімаємо вимоги щодо вашої ядерної зброї". На практиці ж вони виглядають тим, чим є - свідченням повної неадекватності і відриву від реальності російської дипломатії, яка стала позаштатним відділом того гігантського міністерства пропаганди, на яке перетворилась сучасна Росія.

У цьому контексті, претензії слід однозначно і радикально нарощувати. В числі невідкладних пропозицій - вимагати від США взагалі відмовитись від ядерної зброї, у Папи Римського - визнати примат Патріарха РПЦ, а у об'єднаної Європи - повернути у Варшавський блок незаконно приєднані території від східного кордону Польщі і аж до західного кордону НДР. Хоча останню пропозицію, власне, в Держдумі вже й обмірковували - коли говорили про "незаконність" об'єднання Німеччини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme