UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Родичів зниклих в Чечні змушували писати заяви, начебто вони поїхали до Сирії

Родичів людей, які за версією "Нової газети" могли бути вбиті в Чечні в січні цього року, змусили підписати заяви про те, що їх зниклі рідні поїхали до Сирії або самі пішли з дому

Про це російській службі BBC розповіли кілька родичів зниклих, передає Depo.ua.

Про зниклих без вести жителів Чечні повідомила "Новая газета". У матеріалі "Це була кара" 10 липня був опублікований список з 27 осіб, які, за інформацією видання, були вбиті в Грозному в ніч на 26 січня.

Чеченські власті визнали статтю "Новой газеты" "сплеском нездорової фантазії". Міністр Чечні з національної політики, зовнішніх зв'язків, преси та інформації Джамбулат Умаров назвав інформацію про імовірні вбивства брехнею.

Російській службі BBC вдалося зв'язатися з родичами кількох людей, чиї імена опублікувала "Новая газета". Співрозмовники підтверджують, що вони нічого не знають про долю своїх рідних з тих пір, як поліція затримала їх. Причому затримані вони були ще в грудні минулого року (за версією "Нової газети", 27 осіб було вбито в Грозному в ніч на 26 січня).

Правоохоронні органи досі не опитали людей, що поскаржилися на зникнення членів своїх сімей.

Більш того, як стало відомо BBC, багато родичів зниклих піддалися тиску з боку правоохоронних органів.

"[Родичів зниклих] забрали і не випускали, поки не підписали [заяви], що їх рідних забрали, але вони не знають, хто забрав. Ніби й не з РВВС прийшли [і забрали], невідомо хто забрав. А когось змусили [написати]: "Він [зниклий родич] вийшов з дому і не повернувся", - розповів BBC один зі співрозмовників, який побажав залишитися невідомим.

Кілька родичів стверджують, що їх змусили підписати порожні аркуші. Що потім стало з цими підписами, вони не знають.

Також, як стверджує інший співрозмовник BBC, деяких людей змусили підписати заяву, в якій стверджується, що їхні рідні поїхали до Сирії. Деякі сім'ї, які не знають місцезнаходження своїх чоловіків і дітей, стверджують, що правоохоронні органи вимагали надати їм російський і закордонний паспорти зниклих.

"Думаю, що вони хочуть просто відібрати [документи], щоб не було доказів, що він в Сирію не виїхав", - вважає одна сім'я.

Родичі зниклих людей стверджують, що їм почали погрожувати після того, як багато хто звернувся в управління Слідчого комітету Росії (СКР) по Чечні із заявою про зникнення своїх чоловіків і синів.

Рідні зниклих чоловіків регулярно ходять в чеченське управління СКР, але кожен раз їх змушують або писати нову заяву, або просять "прийти пізніше".

Після чергового такого походу до будівлі уряду республіки "кільком людям почали погрожувати, сказали більше так не збиратися, подумати про близьких", розповіли родичі.

Російська служба BBC звернулася з офіційними запитами в управління Слідчого комітету по Північно-Кавказькому федеральному округу і в МВС Чечні, але відповіді поки не отримала.

Всі рідні зниклих жителів Чечні, з якими вдалося зв'язатися BBC, заявили, що їх досі не опитали в рамках перевірки за фактом зникнення їхніх близьких.

Нагадаємо, що 15 липня очільник Чечні Кадиров обізвав геїв шайтанами і пригрозив весь світ "поставити раком".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme