Замінник імпічменту: Як в Конгресі топитимуть Трампа у "чорних плямах"

Масштабний наступ демократів на позиції Трампа - це своєрідний "замінник імпічменту", який має на меті створити певні запобіжники від потрапляння в політичну систему людей на кшталт чинного президента США

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Замінник імпічменту: Як в Конгресі топит…

Припущення Depo.ua про те, що Конгрес США, попри наявні можливості, не вдасться до імпічменту чинного президента країни, а продовжить руйнувати його репутацію за допомогою нових публічних розслідувань темних плям з його біографії, цілком підтвердилося.

Учора законодавчий орган США розпочав нове, грандіозне за масштабами розслідування стосовно президента Дональда Трампа. В рамках нового розслідування запити отримали більше ніж 80 організацій і фізичних осіб - і, не виключено, що все це тільки початок.

Нове розслідування веде юридичний комітет палати представників, очолюваний демократом Джеральдом Надлером.

Якщо коротко і стисло - Трампа підозрюють в корупції та зловживанні владою. При тому розслідування стосуватиметься не тільки самого президента - але, як відзначили журналісти CNN, предметом уваги стане "увесь світ Трампа" - зокрема, члени його родини, його наймані працівники, учасники "перехідної команди" та інавгураціного комітету. Одним словом - всі, хто був причетний до приходу Дональда Трампа у вищі ешелони влади. Запити також отримали ФБР, мін'юст і звільнений Трампом з посади керівника цього відомства Джефф Сешнз.

Водночас конгресмени-демократи зажадали від Білого дому надати інформацію про переговори Трампа з Путіним, яку, на їхню думку, президент США дотепер не оприлюднив. "Президент Трамп, вочевидь, неодноразово вживав заходів, щоб приховати свої контакти з президентом Путіним від інших чиновників адміністрації, конгресу і американського народу", - йдеться в запитах конгресменів. Які заявили, що побоюються знищення протоколів переговорів лідерів в порушенні законодавства.

Однією з причин початку нового розслідування були названі свідчення колишнього юриста Дональда Трампа Майкла Коена, які той особисто давав конгресменам минулого тижня.

А вишенькою на торті стали запити до російського бізнесмена Віктора Вексельберга, який кілька разів зустрічався з адвокатом Трампа Майклом Коеном під час президентської кампанії 2016 року - і згодом, коли Трамп уже став президентом. А ще було направдено запити в компанію "Конкорд менеджмент і консалтинг". Так-так, оту саму, що належить "батькові всіх вагнерівців" Євгену Пригожину.

Звичайно, ні Вексельберг, ні Пригожин свіжого компромату на Трампа не дадуть. Але і їхнім заявам конгресове слідство навряд чи повірить - і продовжить пошуки людей із команди Трампа, які зомжуть кваліфіковано підтвердити чи спростувати факти таких контактів. Як то зробив адвокат Коен - в обмін на зменшення терміну покарання.

Натомість сам Трамп, схоже, виявився неготовим до нових неприємностей. Він публічно заявив, що готовий співпрацювати зі слідством (так ніби в нього є багато інших альтернатив), назвав саме слідство "містифікацією", після чого видав сері істеричних твітів про те, що він "чесна людина, яку переслідують дуже погані, конфлікті і корумповані люди". Все це якось не дуже схоже на добре сплановану контратаку на конгресових недоброзичливців.

Чому демократична більшість (за мовчазної згоди республіканської меншості) у Палаті представників розпочала цю масштабну атаку на Дональда Трампа? При тому, що у спецпрокурора Мюллера є достатня кількість доказів для того, щоби принаймні почати (і зненульовими шансами на успіх) процедуру імпічменту, яка виглядає далеко сильнішою альтернативою усьому цьому піблічному робору брудної білизни клану Трампів?

Відповідей на це питання можу бути декілька. Тут і доцільність імпічменту за рік з гаком до виборів, і підозри щодо того, що республіканці в останній момент можуть змінити свою думку - і підтримати Трампа всією повнотою фракції.

Але ключовим здається, насправді, інший момент. Дональд Трамп, який йшов на вибори під прапорами своєї "інакшості", відмінності від чинної політичної еліти США, і справді був визнаний загрозою цій системі. І тепер політичні еліти - не залежно від партійної приналежності - демонструють Трампу і всьому світу, що авантюристам і демагогам з великою кількістю темних плям у минулому просто не варто воювати за американський політичний Олімп. Навіть якщо їм вдається завоювати прихильність великої кількості громадян завдяки напрацьованим популістським прийомам - то політична еліта, на право керуувати якою вони претендують, має не менше способів помножити владу популістів на нуль, зробивши з них затравлених "досидентів", які тільки й здатні, що розповідати у Твіттері про власну невинуватість.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme