"Репортери без кордонів" пікетували посольство Росії в Берліні: Били м'ячем по "Путіну" (ФОТО)

За два дні до початку на Росії чемпіонату світу з футболу, 12 червня, правозахисна організація "Репортери без кордонів" влаштувала акцію протесту проти репресій і тиску, який чинить російська влада на опозиційних журналістів і незалежні ЗМІ

"Репортери без кордонів" пікетували посо…

Навпроти посольства Росії у Берліні облаштували невеликі ворота, в яких стояв голкіпер у масці Путіна, і раз по раз били пенальті, передає Depo.ua з посиланням на DW.

У "грі" використовувався м'яч, виготовлений "Репортерами без кордонів" спеціально до футбольного чемпіонату. На поверхні м'яча - заштриховані фотографії. Після кожного пенальті на табло показували оригінал фотографії на тему утисків свободи преси, і супроводжувала удар по м'ячу коротким коментарем.

Перший взятий голкіпером-Путіним м'яч - це семеро журналістів і блогерів, ув'язнених за їхню професійну діяльність. Серед них - Олександр Соколов, запроторений на три з половиною роки в колонію після публікацій, що розкривають корупцію у вищих ешелонах російської влади. Починаючи з 2000 року, коли Володимир Путін вперше став президентом, на Росії було вбито щонайменше 34 журналісти.

До числа взятих російською владою "м'ячів" "Репортери без кордонів" зараховують також низку ухвалених Державною думою законів, що обмежують свободу преси, посилюють цензуру в інтернеті, перлюстрацію електронного листування і соціальних мереж, заборону месенджера Telegram, винахідник якого Павло Дуров відмовився співпрацювати з ФСБ.

З дев'яти пенальті кремлівський воротар пропустив тільки два у свої ворота. Першим успіхом у боротьбі за свободу преси на Росії назвали той факт, що телекомпанія "Дождь", незважаючи на тиск влади і фінансові труднощі все-таки продовжує мовлення в інтернеті. А друге очко на користь незалежних ЗМІ - кмітливість росіян, які навчилися вправно обходити блокування владою тих чи інших сайтів в інтернеті.

"М'яч свободи преси тепер на половині поля російського уряду. Адже Росія, як та, що приймає футбольну першість, взяла на себе зобов'язання поважати свободу преси і повинна тепер показати, що це не порожні слова, причому, не тільки у дні чемпіонату", - заявив керівник німецької секції "Репортерів без кордонів" Крістіан Мір.

Правозахисники не вважають ЧС-2018 аполітичним заходом. Вони закликають Міжнародну федерацію футбольних асоціацій (ФІФА) і Німецький футбольний союз (DFB) скористатися їхнім впливом на російський уряд з тим, щоб той забезпечив, у тому числі, і критично налаштованим журналістам можливість безперешкодно працювати.

"Репортери без кордонів" вітають той факт, що ФІФА відкрила в інтернеті спеціальну "книгу скарг" для журналістів і правозахисників. На сайті http://ogy.de/c2gp можна також і в анонімній формі повідомити про випадки порушення положень кодексу та етичних норм цієї федерації, до числа яких належить і захист свободи преси.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme