"Расисти в коронах": Чи доб'є Меган Маркл британську монархію

Попри колосальний медіа-ефект, публічні зізнання Меган Маркл не змусять Британію відмовитись від монархії, і навряд чи навіть вплинуть на той безкінечний перформанс, яким є сьогодні життя британської королівської родини

Журналіст відділу «Світ»
"Расисти в коронах": Чи доб'є Меган Марк…
Фото: Getty Images

Інтерв'ю принца Гаррі та його дружини Меган Маркл тележурналістці Опрі Уінфрі стало, напевно, найбільшим медіаскандалом довкола британської монархії з часів зречення короля Георга VI задля одруження з американкою Уолліс Сімпсон та розлучення принца Чарльза з Діаною – і всіма супутніми подіями.

Розмова потрапила на перші шпальти впливової світової преси та на прес-конференцію у Білому домі – не кажучи вже про те, що стала темою тижня для всіх без винятку таблоїдів від Нової Зеландії і до Норвегії.

Якщо відкинути емоції та плітки, Маркл звинуватила членів британської королівської родини в расизмі та в неетичній поведінці, яка проявлялася в байдужому ставленні до її проблем у стосунках з бульварною пресою, та в зневажливому ставленні з боку окремих членів родини.

В цьому місці виникає закономірне питання - чи будуть в цієї історії якісь практичні наслідки, окрім медіа-бульбашки, яка лусне за декілька днів?

Схоже на те, що тактика "гордо відмовчатися", як то практикував Букінгемський палац з менш голосними скандалами, цього разу не спрацює. Оскільки пояснень ситуації вимагають не тільки бульварна преса, але й впливові британські політики. І хоча прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що захоплюється королевою, довгий час не коментував внутрішні справи королівського двору і не збирається цього робити тепер, про "неприпустимість расизму" у королівській родині заговорили члени його уряду. Не кажучи вже про опозиційних депутатів парламенту.

Тому Віндзорам доведеться виправдовуватися. Демонструвати "щирий сум" і "занепокоєння" з приводу "емоційних" звинувачень Маркл – і заперечувати їх по суті. Можливо, випустивши в світ декілька витоків інформації про темпераментну невістку, яка своєю поведінкою також спричиняла моральні страждання співробітникам палацу, провокувала скандали і призвела до звільнення кількох із них.

Але на тому справа, здається, і закінчиться. Оскільки найсильніший аргумент Маркл – про расові упередження – від самого початку і свідомо був помножений на нуль небажанням назвати автора расистських висловлювань. А решта її звинувачення є не більш, ніж оціночними судженнями. Чи, як максимум, свідченням неналежного виконання своїх обов'язків службовцями Букінгемського палацу, які би мали посприяти наданню належної психологічної чи психіатричної допомоги невірвноваженій американській невістці.

Але до якихось істотних змін у статусі і стилі життя королівської родини вся ця історія не призведе. Бо родина ця давним-давно перетворилася на своєрідну медіаіграшку, невичерпне джерело новин для таблоїдів, можливістю забити дірки в ефірі для телекомпаній та приводом поговорити про щось, окрім погоди, для пересічних британців.

Саме задля цього – а також задля приваблення туристів до Лондона – Велика Британія продовжує утримувати групу людей, які за правом народження та традицією продовжують називатися королівською родиною.

Звичайно, в ХХ столітті було декілька моментів, коли королівська родина виконувала роль, яку для неї задумали творці конституційної монархії. Найбільш гостро це відчувалося під час двох світових воєн та інших значних криз. Але навіть під час останньої пандемії роль Віндзорів як "живого прапора" Великої Британії вийшла доволі умовною.

І той факт, що Меган Маркл не змогла погодитись на роль іще однієї акторки в цьому безкінечному сіткомі, на який перетворилась британська монархія за останні півстоліття, каже тільки про її особисту психологічну несумісність з тими посадовими обов'язками, які існують у кожного члена королівської родини Великої Британії. І відмова принца Гаррі від титулу задля збереження своїх стосунків із коханою жінкою є так само його особистою справою. Монархія успішно пережила зречення правлячого короля з романтичних мотивів – переживе й зречення принца з туманними шансами на престол. Королівська родина на сьогодні є таким самим медіасимволом Великої Британії, як і, приміром, ВВС. І той факт, що одна чи дві особи покинули її ряди, не змігши пристосуватися до своїх посадових обов'язків, зовсім не значить, що в цьому медіапроекті щось зміниться.

Читайте також: Меган Маркл проти корони: Расизм при дворі, жорстка Кейт Міддлтон і контри з принцом Чарльзом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme