План в ОБСЄ: Яку атаку проти США та України готує Путін

Москва, не виключено, готує "здвоєну" дипломатичну атаку в ОБСЄ проти США та України. Збираючись черговий раз звинуватити Вашингтон у розриві договору по РСМД, а Київ - у "неповазі" до ОБСЄ через відмову від допуску російських спостерігачів на українські вибори

"Рада Думи затвердила склад делегації на зимову сесію ПА ОБСЄ", - повідомив в понеділок журналістам глава комітету російської Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький. При тому склад делегації планується зробити вельми широким: за словами Слуцького, на засідання поїдуть представники всіх чотирьох думських фракцій, а очолить делегацію віце-спікер Держдуми Петро Толстой з "Єдиної Росії".

Подібний масований візит на засідання європейської структури на перший погляд виглядає дещо дивно. Особливо на тлі голосної і негарної сварки між Росією та ПАРЄ, у якої Кремль вимагає повернути членські внески за період неучасті у роботі. Тому складається враження, що у Москви є якісь достатньо сильні стимули для такого кроку.

Хоча точні цілі поїздки і не були оголошені, Слуцький побіжно про них згадав. Зокрема, він звернув увагу на те, що в ПА ОБСЄ, як панатлантичній структурі працює делегація парламентарів з США. "Не виключаю, що можуть бути порушені питання європейської безпеки в контексті ситуації навколо Договору про ракети середньої і меншої дальності" - зазначив Слуцький.

Якщо зважити на той факт, що у Конгресі США не заперечують проти виходу з РСМД (який, до слова, вже й відбувся), то є вагомі причини припустити, що справжня мета дещо інша. І полягає вона у тому, щоб у черговий раз нагадати європейцям, що вихід США із договору ставить під загрозу безпеку в першу чергу саме ЄС, куди можуть долетіти російські ракети малої та середньої дальності. І зайвий раз наголосити при тому, що винен у всьому Вашингтон, де прийняли рішення вийти з договору. При тому російські парламентарі, скоріше за все, спробують скромно проігнорувати той факт, що причиною різких рухів з боку США стало саме порушення договору з боку Росії. Така достатньо примітивна спроба забити клин у і без того непрості трансатлантичні стосунки, втім, може виявитись достатньо ефективною - що призведе до подальшої корозії єдиного антиросійського санкційного фронту.

Втім, справа навряд чи обмежиться спробами зайвий раз роз'ятрити конфлікт між ЄС та США. Недарма ж Слуцький сказав, що "у загальній дискусії і в рамках обговорення на засіданні політичного комітету будуть обов'язково поставлені всі актуальні проблеми вкрай непростої на сьогоднішній день міжнародної обстановки".

І наступною з таких проблем, скоріше за все, стане питання відмови України від прийому російських спостерігачів за виборами у складі відповідної місії ОБСЄ. Ця відмова, якщо судити з реакції керівника Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгеборги Сольрун Гісладоттір на відповідний лист очільника українського МЗС Павла Клімкіна, організацію не надто потішила. А російські парламентарі зроблять все можливе, щоб переконати своїх європейських колег у тому, що Україна "свідомо і послідовно" підриває ряд засадничих міжнародних угод, які дають право росіянам "інспектувати" українські вибори. Знову ж таки, не особливо концентруючи увагу колег на тому, що Росія давно відмовилась від безумовного виконання не тільки рішень ОБСЄ, але і вердиктів Європейського суду з прав людини (про що навіть внесла відповідну норму у національне законодавство).

Ціль подібної атаки, скоріше за все, полягає не в тому, щоби таки надіслати своїх спостерігачів в Україну. Бо що вони тут, сердеги, побачать, і хто читатиме їхні звіти, якщо ті радикально відрізнятимуться від зведень усіх їхніх європейських колег? Справжня ціль полягає у тому, щоб по-максимуму дискредитувати як Вашингтон, так і Київ в очах тієї частини європейських парламентарів, які на подібну дискредитацію свідомо чи несвідомо очікують. Ну і відвернути увагу від дивного небажання Кремля розширити мандат спостережної місії ОБСЄ на Азовське море.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна