Рада Європи зрадила свою душу, – швейцарські ЗМІ

Рада Європи зрадила свою душу з прийняттям резолюції про безумовне повернення Росії до ПАРЄ

Про це йдеться у статті на сайті швейцарського суспільного радіо SRF, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ

"У Ради Європи був вибір з двох бід: або зрадити свою душу, або ризикнути своїм існуванням. Парламентська асамблея, після жорстких, подекуди озлоблених дебатів, з 118 проти 62 голосів прийняла рішення на користь першого варіанту – так само, як і місяць тому Рада міністрів. Це означає: Росія отримала назад право голосу,  не бувши зобов’язаною взагалі піти на якісь поступки у питанні Криму чи конфлікту на Сході України", - переконаний журналіст SRF Фредді Гштайгер. 

Автор вказує на те, що  "прогнулася саме та організація, яка є символом політичної принципіальності, демократії та верховенства права".

"Дипломатія з позиції сили Кремля проти відносно слабкої міжнародної організації принесла йому успіх по повній програмі. Натомість Рада Європи виходить з цього протистояння з помітними втратами", - додає автор.

Як повідомляв Укрінформ, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає повернення Росії до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Цього ж дня російські депутати з’явилися у ПАРЄ та були присутніми на засіданні.

Делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї на знак протесту на присутність російської делегації призупинила роботу у літній сесії, за виключенням розгляду повноважень російської делегації.

Нагадаємо, що Хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді

Голова комітету у міжнародних справах Державної думи РФ Леонід Слуцький програв у другому турі виборів на посаду віцепрезидента Парламентської асамблеї Ради Європи, навіть не маючи конкурентів

Україна не брала участі у голосуванні, бо залишила ПАРЄ після того, як туди повернули без обмежень делегацію Росії.

26 червня, моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

25 червня українська делегація заблокувала автоматичне призначення представника російської делегації віцепрезидентом ПАРЄ за квотою РФ.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

В українському МЗС резолюцію ПАРЄ назвали неприпустимою поступкою Росії.

 У Франції люди влаштували протест через повернення Росії до ПАРЄ.

Водночас Російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Тоді українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії.

Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

Читайте також: Росію повернули в ПАРЄ. Що відбувається (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна