Земан: Путін здійснить самогубство, вторгшись в Прибалтику

Президент Чехії Мілош Земан вважає, що президент Росії Володимир Путін "вчинить самогубство", якщо спробує влаштувати військове вторгнення в Литву, Латвію і Естонію
Depo.Світ
22 квітня 2015 09:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Associated Press.

"Я не боюся російського вторгнення в країни Балтії, адже ми не можемо припустити, що керівництво Росії настільки безглузде, щоб зробити подібне самогубство", - заявив він.

Земан також торкнувся конфлікту на Україні та російської ролі в ньому. За словами чеського лідера, анексувати Схід України для Росії економічно невигідно.

"Я думаю, Росія задоволена анексією Криму, і сумніваюся, що можливе вторгнення на Схід України. Просто тому що регіон був зруйнований громадянською війною, і Москві доведеться годувати кілька десятків мільйонів голодних ротів, а на це у Росії просто не вистачить економічних можливостей", - сказав чеський лідер.

"Якщо Росія не вторгнеться на українську землю, я думаю, санкції будуть поступово зняті. Я знаходжу їх контрпродуктивними - так само, як і колишні санкції проти Куби", - додав Земан.

Земан також звинуватив у непрофесіоналізмі американського посла, який розкритикував рішення президента Чехії приїхати на святкування Дня Перемоги в Москві.

"Віденська конвенція про дипломатичні відносини суворо забороняє послам будь-якої країни втручатися у внутрішні справи держави. Пан Шапіро або через незнання, або навмисно порушив цю угоду, що дискредитує його як професіонала".

Раніше depo.ua повідомляв, що уряд Чехії схвалив поїздку президента Мілоша Земана до Москви на святкування 70-річчя Перемоги.