Путін пригрозив "важкими наслідками" за спроби розірвати пута РПЦ (ВІДЕО)

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Російська православна церква робить багато для зміцнення культурних і гуманітарних зв'язків Росії зі співвітчизниками з усього світу і зараз багато хто намагається "розірвати ці пута"

Про це він сказав на VI Всесвітньому конгресі російських співвітчизників у Москві, повідомляє Depo.ua.

За його словами, зараз багато хто намагається різними способами розірвати ці пута і розтягнути по національних квартирах.

"Хочу підкреслити одне – політиканство в такій чутливій сфері завжди оберталося важкими наслідками. І перш за все для тих, хто це робить", – пригрозив Путін.

Він додав, що обов'язок Росії – зробити все для збереження духовної та історичної єдності.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

16 жовтня Митрополит УПЦ МП зрікся верховенства Москви і заявив, що після рішення Вселенського патріарха все православне духовенство митрополії є кліриками Константинопольської церкви.

22 жовтня РПЦ завимагала від Константинополя вибачень за шкоду, яка була завдана православ'ю в усьому світі та майбутньому українського православ'я.

Того ж дня Константинопольський патріархат заявив, що не відступить у питанні надання автокефалії Української православної церкви, незважаючи на тиск Російської православної церкви (РПЦ).

30 жовтня патріарх Московський Кирил заявив, що надання Константинополем Томосу Україні – це "глобальне замовлення" на руйнування Російської православної церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна