Прозорий натяк Лагард: Чи варто Зеленському добиватися зустрічі з Трампом

Проблеми у стосунках України зі скандальною адміністрацією Трампа нашими посадовцями дотепер сприймаються як трагедія. В той час як різке охолодження між президентом США та Україною може бути й позитивним фактором для нашої економіки та кредитно-фінансових перспектив
 

Журналіст відділу «Світ»
Прозорий натяк Лагард: Чи варто Зеленськ…

Заява колишньої директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду Крстін Лагард про те, що чинний президент США Дональд Трамп є відповідальним за велику кількість ризиків для світової економіки, пройшла для українського читача абсолютно непоміченою. Йдеться ніби як про високу економіку, яка до нашого повсякденного життя не має жодного стосунку.

Тим паче, що нічого сенсаційного сказано не було — ніхто не обіцяв негайного апокаліпсису, не співав сороміцьких пісень і не лаявся в прямому ефірі. "Стабільність ринку не має залежати від того чи іншого повідомлення в Twitter. Вона вимагає міркувати, думати і приймати спокійні, зважені й раціональні рішення", - заявила немолода й сухувата економістка. Додавши, що торгові конфлікти США матимуть великі наслідки для світової економіки.

Коментар Лагард стосовно Трампа має безпосередній стосунок до України, хоча про нас у ньому не було сказано ні слова.

По-перше, ситуація глобальної непередбачуваності, яку створив Трамп своєю торгівельною війною між США та ЄС, призводить до того, що, за словами Лагард, "інвестори бояться іти на ризики". А вкладання грошей в українську економіку — це, як не крути, є ризиком чистої води, і то немалим. При тому, якщо до цього додати факт нездорової й посиленої уваги до України з боку як Білого дому, так і Капітолійського пагорбу, ситуація складається не те, щоб зовсім райдужна. І це тільки одна сторона медалі.

Натомість інша сторона полягає в тому, що Крістін Лагард, яка вважає Трампа фактором дестабілізації світової економіки, є не тільки колишнім директором МВФ, від кредитно-фінансових стосунків з яким в немалій мірі залежить українська економіка, і де вона, за чутками, зберігає помітний вплив.

Вона ж з 1 листопада стане президентом Європейського центрального банку. До 2027 року, без будь-яких перевиборів, і, фактично, без шансів на зміщення. Від неї ж таки залежатиме кредитно-фінансова політика цієї установи.

При тому складається враження, що Лагард вважає Трампа якщо й не головною, то одною з найбільш впливових причин економічних проблем у світі. Як вважає його фактором геополітичної дестабілізації світу й помітна частина Конгресу США, і немало впливових вашингтонських політиків — при тому з обох партій.

За таких умов, зустрічі українських посадовців з Трампом та членами його команди, яких на Банковій прагнуть практично за будь-яку ціну, можуть, окрім сумнівної практичної користі, можуть бути достатньо токсичними.

Інвестиційний та економічний клімат країни — штука майже така сама складна і малопередбачувана, як погода за вікном. Із цим фактом "зе-команда" зіткнулась, наприклад, в той момент, коли зрозуміла що недалекі й несмачні жарти "Вечірнього кварталу" на адресу Гонтаревої можуть і будуть сприйматися зовнішніми інвесторами як підтвердження зв'язків між олігархами і владою, і помітно спаскудять інвестиційний клімат в країні.

З цієї точки зору, надмірне бажання зустрічатися з Дональдом Трампом і готовність спростовувати факти його тиску на українську владу заради досягнення подібної зустрічі можуть зіграти з Банковою нітрохи не менший поганий жарт, ніж той самий виступ хору імені Верьовки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme