"Пропутінська" позиція: Фінляндія не подаватиме заявку на членство в НАТО через "погрози" Москви

Найближчими роками Фінляндія не буде подавати заявку на членство в НАТО через критичну позицію Москви

Про це повідомив президент Фінляндії Саулі Нііністьо, передає Depo.ua із посиланням на YLE.

"Росіяни ясно дали нам зрозуміти, що зараз, дивлячись на нас, вони бачать фінів. Але якщо ми вступимо до НАТО, вони будуть бачити ворогів. Це їхня позиція", - пояснив фінський лідер.

Він наголосив, що зустрічаючися з російським колегою Володимиром Путіним, треба бути вкрай обережним.

За словами Нііністьо, географічне розташування Фінляндії не можна змінити. Фінляндія та Росія - сусіди, які мають 1300 кілометрів спільного кордону, тому Фінляндія й Росія повинні мати добрі ділові відносини.

"Я добре спілкуюся з ним (Путіним - ред), ми можемо відкрито обговорювати з ним різні питання, навіть найделікатніші", - додав голова Фінляндії.

Нагадаємо, з Путіним фінський лідер цього літа зустрівся двічі: спочатку під час саміту в Гельсінкі, а потім - у серпні в Сочі.

Довідка: Нііністьо раніше заявляв, що у разі необхідності питання вступу країни в НАТО має бути винесене на всенародний референдум.

Водночас у звіті фінського уряду йдеться про те, що можливий вступ Фінляндії до НАТО спровокував би на невизначений час кризу у стосунках країни з Росією.

За даними опитувань, більшість фінів виступають проти членства своєї країни у НАТО.

Не зважаючи на це, Фінляндія серед перших засудила Росію за анексію Криму й дотримується схвалених антиросійських санкцій.

Нещодавно міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що Фінляндія "втягується" в НАТО. Міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністьо відкинув звинувачення і сказав, що Шойгу використовує "прийом" для відволікання росіян від пенсійної реформи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна