Про зняття санкцій з Росії говорити рано, – Німеччина

Німецька дипломатія не бачить підстав починати дискусії щодо зняття санкцій з Росії, оскільки для цього немає умов

Про це заявив керівник робочого штабу "Україна" в МЗС ФРН Андреас Протманн, виступаючи в Берліні у вівторок на конференції "Україна у виборчому році 2019", організованій Інститутом європейської політики, інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми не зацікавлені у відкритті дискусії щодо зняття санкцій. Ми маємо підтримувати як "кримські санкції", так і ті, що стосуються конфлікту на сході Україні (запроваджені через агресивні дії Росії на сході України — ред.). Не думаю, що нам зараз потрібна дискусія щодо зняття санкцій", - сказав Протманн.

Він наголосив на офіційній позиції Берліна: санкції, пов'язані з ситуацією на сході України можуть бути зняті лише після виконання Мінських домовленостей, але "на жаль ми поки що не на тій стадії". Що стосується кримських санкцій, то "анексія не може бути забута", треба продовжувати привертати увагу до цього питання, до проблеми прав людини в Криму тощо.

"Санкції дуже важливі, вони є символом європейської єдності по відношенню до Росії", - підкреслив дипломат. Також він звернув увагу на те, що продовжувати санкційні заходи потрібно кожні 6 місяців, але підкреслив, що досі цей механізм працював у Брюселі чудово.

Нагадаємо, термін дії чинних санкцій ЄС щодо Криму завершується 23 червня.

Затвердження продовження дії заборони на інвестиції в Крим очікується на засіданні Ради ЄС 17 червня в Люксембурзі.

МЗС України закликає світ посилити санкції проти Росії у зв'язку з новими масовими незаконними обшуками помешкань і затриманнями кримських татар.

Водночас в ЄС підтвердили, що готові продовжити санкції проти Росії.

Довідка: Санкції ЄС передбачають заборону на імпорт до ЄС товарів із Криму та Севастополя; інвестиції в Крим чи Севастополь; туристичні послуги в Криму та Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти; експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна