Що дасть Україні визнання Росії агресором

Сьогодні Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила рішення про визнання Росії країною-агресором. За дану заяву проголосували 271 з 289 зареєстрованих народних депутатів. depo.ua вирішив дізнатися у народних обранців, якими будуть прикладні наслідки даного рішення в Україні та за кордоном

Що дасть Україні визнання Росії агресоро…

Андрій Парубій, перший віце-спікер ВР: Якби ми просто визнали «ДНР»-«ЛНР» терористичними організаціями, то фактично підтвердили б позицію Путіна

Крім усіх юридичних ознак, дане рішення - важливий аспект для розуміння суспільством, у тому числі й міжнародним, сформованої ситуації в Україні. Адже Путін насправді хоче переконати весь світ у тому, що в Україні йде громадянська війна. Тому якби ми просто визнали «ДНР-ЛНР» терористичними організаціями, ми б фактично підтвердили те, що говорить Путін.

Тому нам було дуже важливо на політичному рівні зафіксувати, що ми вважаємо Росію державою-агресором і вважаємо «ДНР-ЛНР» фікцією, створеною Путіним для прикриття своїх дій. Тепер дане рішення прийняте і мобілізовані українці будуть розуміти, проти кого вони йдуть воювати, а міжнародні інстанції, - які говорять, мовляв, як ми можемо визнати Росію державою-агресором, якщо ви самі це не визнали, - отримали гідну відповідь.

Григорій Немиря, «Батьківщина»: Ми зробили той крок, який треба було робити раніше

Дане рішення вводить чіткий правовий фундамент для української позиції у світі. Дуже часто українська дипломатія була не настільки ефективною, наскільки це було можливо, оскільки була відсутня чіткість і ясність позиції щодо того, що відбувається в Криму та на Донбасі. І депутати, і президент, міністр закордонних справ у своїх виступах неодноразово характеризували те, що відбувається «війною».

Ми зробили той крок, який треба було робити раніше: визнати Росію державою-агресором. Ще в 1974 році була прийнята резолюція Генеральної асамблеї ООН «Про визначення агресії», пункт третій якої передбачає сім критеріїв, у разі яких та чи інша сторона визнається агресором. Достатньо одного критерію. У нашому випадку як мінімум чотири з семи пунктів чітко підпадає під визначення агресії з боку РФ.

Сьогодні український парламент дав відповідну оцінку, базуючись на цьому документі.

Даний крок в рамках Статуту ООН посилює позицію України у цій організації. І не тільки в ООН: поняттям «держава-агресор» керуються й інші міжнародні організації, у тому числі і Євросоюз, Рада Європи тощо. Тому посилюється наша переговорна позиція з подальшими крокам, пов'язаними з розглядом питання про санкції, визнанням «ДНР»-«ЛНР» терористичними організаціями.

Тепер з'являється серйозна логіка в закликах про вихід України з СНД, а також денонсацію договору про дружбу з РФ від 1997 року. Як можна дружити з країною, яка є агресором?

Тепер подивимося, як скористається цим рішенням Верховної Ради українська дипломатія.

Юрій Левченко, позафракційний: Термін «держава-агресор» слід було спочатку ввести до нашого законодавства за допомогою закону

Якщо дивитися юридично, то даний документ не зовсім відповідає юридичній техніці, бо варто було б термін «держава-агресор» спочатку ввести до нашого законодавства за допомогою закону, а не постанови. Але це - вже перший крок. Є міжнародний аспект - ми тепер можемо звернутися до наших іноземних партнерів. Мовляв, ми визнали Росію державою - агресором, тепер ваша черга.

З іншого боку, це дає нам можливість, нехай, і не зовсім юридично виважену, використовувати цей термін в інших законах. Приміром, у зареєстрованому законопроекті Миколи Княжицького йдеться про необхідність заборонити серіалів, в яких звеличуються збройні сили держави-агресора. Ця постанова дає можливість хоча б формально використовувати даний документ.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, «Блок Петра Порошенка»: Рішення викликає ще більшу кількість запитань і цілий ряд подальших кроків


Перш за все, ми показали світові свою суб'єктність і розуміння серйозності ситуації. Для того, щоб вимагати щось від світу, ми маємо зробити такий крок самостійно. Безумовно, це викликає ще більшу кількість запитань і цілий ряд подальших кроків. У першу чергу, мова йде про те, що державою-агресором Росію має визнати міжнародна громадськість, що здійснити буде складно, оскільки Росія є членом Радбезу ООН і має право вето. Тому ймовірно, що наші зусилля на міжнародній арені матимуть половинчастий результат через нинішню модель міжнародних взаємин і безпеку. Водночас, це дасть можливість деяким країнам, у тому числі й країнам ЄС, почути Україну в наших закликах про допомогу.

Фото: Уніан, fakty.ictv.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme