Припиніть думати, що у нас є дві Європи, - Юнкер

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер застеріг європейських політиків від просування концепції "двох Європ", яка може бути руйнівною для спільних підходів та цінностей

Про це заявив президент Єврокомісії у Бухаресті під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Румунії Віорікою Денчіле, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Я хотів би, щоб ми припинили думати, що у нас є дві Європи. Одна Європа, якою вона була, назвіть її Західною Європою, і ті країни, які приєдналися у 2004 році, і, безумовно, 2007-му, коли до ЄС увійшла Румунія. Я хотів би, щоб під час головування Румунії ми були здатні продемонструвати, що Європейський Союз – це організація, де всі держави-члени зустрічають однакове ставлення до себе", - зазначив Жан-Клод Юнкер.

Він підкреслив, що не сприймає будь-які спроби нав'язати Єврокомісії або Європейському Парламенту підхід, за яким нюанси або відмінності у "нових країнах" ЄС представляються як доказ розділу Європи та незгоди між її окремими державами.

"Це не той випадок. Призначення Єврокомісії – служити країнам-членам, і це означає – всім країнам ЄС, без жодних виключень", - додав Президент Європейської Комісії.

Нагадаємо, очільник уряду Угорщини Віктор Орбан висловив "абсолютну підтримку" польсько-італійській ініціативі зі створення правого блоку "євроскептиків" для виборів до Європейського парламенту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна