Президент Греції нагадав Меркель про злочини нацистів

Канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала повну відповідальність ФРН за злочини нацистів в Греції

Про це вона повідомила на зустрічі з президентом Греції Прокописом Павлопулосом, інформує Depo.ua з посиланням на Ekathimerini.

Глава грецької держави в розмові з канцлером Німеччини повторив вимогу Афін до Берліну про репарації за нацистські військові злочини. За його словами, це питання необхідно вирішувати "на компетентному судовому форумі на основі міжнародних і європейських культурних цінностей". У відповідь Меркель заявила, що визнає "повну відповідальність за злочини нацистів".

Лідери також торкнулися боротьбу з міграційним кризою. Павлопулос вказав, що Меркель проявила значне мужність в цьому питанні, а реакція на кризу підвищила її авторитет як європейського лідера і згуртувала Європу. Канцлер ж відповіла, що розуміє грецьку позицію в цьому питанні і заявила, що "кожна країна повинна внести свій внесок у вирішення проблеми". Вона також зазначила нинішнє значне поліпшення відносин між Німеччиною і Грецією.

У жовтні 2018 року президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр попросив у Греції вибачення за злочини, вчинені під час нацистської окупації. За його словами, моральна і політична відповідальність Німеччини за те, що сталося не повинна бути забута.

Під час Другої світової війни були вбиті 60-70 тисяч греків-євреїв.

Нагадаємо, 10 січня грецька влада заборонила демонстрації на час візиту канцлерки Німеччини Ангели Меркель до Афін.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна