Президент Бразилії розпустив міністерство культури

Новий президент Бразилії, представник правих сил Жаїр Болсонару закрив міністерство культури

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Art Newspaper.

Міністерства культури, спорту і соціального розвитку об'єднали в одне - міністерство громадянства.

Новостворений орган очолить Осмар Терра, колишній міністр соціального розвитку. Терра зазначив, що скасовані міністерства "злилися, але не зникли".

В об'єднаному міністерстві питаннями культури буде займатися Хосе Енріке Піреш, який раніше також працював із Терра в міністерстві соціального розвитку, очолював департамент культури і мистецтва в Інституті гуманітарних наук федерального університету в місто Пелотас і працював журналістом.

Видання відзначає, що і Терра, і Піреш підтримують внесення змін у норму, згідно з якою організації та громадяни можуть скеровувати до 1% на культурні ініціативи. Закон, що чинний з 1991 року, є одним з основних механізмів фінансування культури в країні.

Колишній міністр культури Бразилії Сержіу Са Лейтан заявив, що виступав проти об'єднання міністерств, але при цьому не вважає, що культура повинна мати своє міністерство.

Нагадаємо, у жовтні Бразилія обрала нового президента - кандидата від правої Соціал-ліберальної партії Жаіра Болсонару, який вступить на посаду 1 січня.

28 грудня стало відомо, що президент США Дональд Трамп не приїде на інавгурацію нового бразильського президента Жаіра Болсонару.

1 січня Жаір Болсонару, який переміг на виборах президента Бразилії, офіційно вступив на посаду глави держави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна