Президент Австрії доручив Курцу сформувати новий уряд

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен доручив лідеру консервативної Австрійської народної партії (АНП) Себастіану Курцу сформувати уряд

Depo.Світ
20 жовтня 2017 17:19
ФОТО: depo.ua

Президент Австрії пообіцяв стежити за формуванням уряду та звертати особливу увагу на те, щоб "в центрі перебували інтереси всієї Австрії та її населення", повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

У свою чергу, Курц зазначив, що планує спершу провести зондувальні зустрічі з керівниками всіх партій, які представлені в новому складі парламенту.

Після цього вже наступного тижня можуть розпочатися коаліційні переговори про формування уряду. Очікується, що АНП створить урядову коаліцію з правопопулістською Австрійською партією свободи (АПС).

"Я хочу утвердити нову політичну культуру, новий політичний стиль. Я хочу, щоб уряд мав сміливість та непохитність здійснити реальні зміни в Австрії", - заявив Курц.

Нагадаємо, уже повідомлялося, що "Австрійська народна партія" здобула перемогу в голосуванні із результатом 31,5% голосами виборців. Соціал-демократична партія Австрії отримала 26,9% голосів виборців. Право-націоналістична Партія Свободи отримала 26% голосів.

До парламенту також проходять партії NEOS і "Список Петера Пільца" з 5,3% і 4,4% голосів відповідно.

Таким чином, лідируючі консерватори отримують 62 мандата в парламенті, соціал-демократи - 52 місця, праві - 51, "Нова Австрія" займе 10 місць, у "Списка Пільца" - 8 мандатів.

31-річний керівник австрійської Народної партії Себастіан Курц стане одним з наймолодших державних лідерів у світі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ