Прем'єри Балтійських країн засудили напад Росії на Азові

Прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії рішуче засудили агресію Росії в Керченській протоці проти українських кораблів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

У спільній заяві, яку прийнято на зустрічі Балтійської ради міністрів у Вільнюсі, очільники урядів країн Балтії вимагали від Росії негайного звільнення українських моряків та повернення кораблів.

Литва до кінця цього року головуватиме у Балтійській раді міністрів, що з 1994 року координує співпрацю між урядами цих країн.

Під час понеділкової зустрічі у Вільнюсі прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії обговорюють важливі для регіону питання, серед яких є перспективи наступного співробітництва в галузі оборони, зокрема в повітряному просторі. На території Литви, Латвії та Естонії розташовані війська країн НАТО, які захищають безпеку їхніх кордонів.

Держави Балтії велику увагу приділяють питанням кібербезпеки. Саме ці країни є ціллю кібернетичних та інформаційних атак з боку Росії.

Ще однією важливою темою, що обговорюють у Вільнюсі, є проект залізничного маршруту "Rail Baltica", який з'єднає ці країни через Варшаву з Берліном.

Наступного року головування у Балтійській раді міністрів перейме Латвія.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія