Дострокові вибори в Австрії: Оголосили остаточні результати

Соціал-демократична партія Австрії обходить право-націоналістичну Партію Свободи на дострокових парламентських виборах, отримуючи 26,9% голосів виборців за підсумками остаточного підрахунку бюлетенів

Depo.Світ
20 жовтня 2017 07:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр внутрішніх справ країни Вольфганг Соботка, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Згідно з підсумковими даними, права партія, яка раніше обіймала друге місце, отримує 26% голосів. Австрійська народна партія при цьому залишається лідером голосування, набираючи 31,5%. До парламенту також проходять партії NEOS і "Список Петера Пільца" з 5,3% і 4,4% голосів відповідно.

Таким чином, лідируючі консерватори отримують 62 мандата в парламенті, соціал-демократи - 52 місця, праві - 51, "Нова Австрія" займе 10 місць, у "Списка Пільца" - 8 мандатів.

До складу Національної ради входить 183 депутати, які обираються тільки за партійними списками. Партії, яка претендує на місця в парламенті, необхідно подолати поріг у 4%.

Президент республіки Олександр Ван дер Беллен заявив про намір 20 жовтня передати голові Народної партії Себастьяну Курцу право на формування нового складу уряду.

Додамо, що вибори в Австрії відбулися 16 жовтня.

Нагадаємо, уже повідомлялося, що "Австрійська народна партія" здобула перемогу в голосуванні із результатом 31,4% голосами виборців.

Посол України в Австрії Олександр Щерба заявив, що перемога на виборах в Австрії 31-річного міністра закордонних справ Себастьяна Курца є хорошою новиною для України.

Читайте також: Чим загрожує Україні австрійський "правий віраж"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ