Повернення Росії в ПАРЄ: Латвія вирішила не призупиняти членство

Латвійський парламент прийняв рішення не розглядати пропозицію парламентської партії Національне об'єднання про призупинення членства латвійської делегації в ПАРЄ через повернення туди Росії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Delfi.

"Національне об'єднання вважає, що Латвія повинна піти на цей крок і чекати, "коли Росія повернеться до дотримання міжнародних прав і принципів, які утворюють ПАРЄ". Однак парламент не вважав дану пропозицію актуальною", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 30 серпня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що уряд Росії вирішив погасити борг до бюджету Ради Європи за 2017 і 2018 роки в розмірі 54,6 млн євро.

4 вересня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що Росія сплатила свій борг перед Радою Європи.

Довідка: ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у квітні 2014 року через анексію Криму. Оскільки Москва не виконала жодної вимоги відповідних резолюцій асамблеї, санкції проти РФ тривали кілька разів. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі асамблеї з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав у ПАРЄ. З'явився варіант, що Росія взагалі покине ПАРЄ. Після цього почали говорити, що неучасть Росії в ПАРЄ обмежує права російських громадян, зокрема неможливість оскарження рішень російського суду в ЄСПЛ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme