Посол США від Трампа: Що треба знати про Вільяма Тейлора

Замість Марі Йованович амеркианське посольство в Україні очолить Вільям Тейлор в статусі тимчасового повіреного

Посол США від Трампа: Що треба знати про…

Автор: Андрій Коваленко

Як раніше повідомляло Depo.ua, новим послом США в Україні стане Вільям Тейлор. Сьогодні він вже прилетів в Київ у якості тимчасового повіреного і працюватиме щонайменше до 2020-го року. Досить несподівано до його візиту "замінували" посольство США.

Для Тейлора робота в Україні - досвід не новий. Він вже очолював посольство у часи президентства Віктора Ющенка - з 2006-го по 2009-й роки. Вперше у Києві він побував ще у 80-х. Але дещо нове в його роботі таки буде. В 2009-му році останнім публічним заходом в Києві для Тейлора стала участь закладки фундаменту нової будівлі Посольства США. Зараз будівля вже успішно функціонує і Тейлор зможе оцінити всю красу цієї споруди, захованої неподалік Сирецького парку у столиці. 

Вільяму Тейлору - 72 роки і значних відомостей про його біографію знайти наразі неможливо, оскільки вона переважно засекречена інформаційним захистом.  В 1969-му році Тейлор закінчив військову академію у Вест-Пойнті, служив офіцером піхоти армії США в Німеччині і В'єтнамі, ставши капітаном. 

В 70-х роках навчався в Гарварді, а згодом працював у Вашингтоні в штаті сенатора Білла Бредлі. Окрім цього він має досвід роботи заступником радника з оборонних питань у місії США в НАТО у Брюсселі і в енергетичній сфері, у Національному оборонному університеті та у Міністерстві енергетики США.

В 1992-му році після розвалу Радянського Союзу Тейлор опинився в Держдепі США - був призначений координатором американської державної допомоги країнам колишнього СРСР і Східної Європи в ранзі посла. Пропрацював до 2002-го року, і після подій 11 вересня 2001-го і початку американської кампанії в Афганістані отримав таку ж посаду в Кабулі, але координував тепер не тільки американську, але й всю міжнародну допомогу афганцям. 

З 2004-го по 2005 рік Тейлор очолював офіс з управління реконструкції Іраку в Багдаді.

Перед першим призначенням на посаду посла США в Україні Тейлор встиг попрацювати представником уряду США в Міжнародному квартеті з питань розмежування в Єрусалимі (2005-2006 рік). І займав в Держдепартаменті посаду старшого консультанта при координаторі з питань реконструкції і стабілізації.

Американське посольство в Україні Тейлор очолив у 2006-му році. Під час роботи в Києві він був заступником держсекретаря США з питань міжнародної безпеки та контролю над озброєннями, а потім представником США в ООН. Якраз під час роботи Тейлора в Києві Україна активно рухалася до отримання ПДЧ в НАТО. Американці лобіювали це питання, втім росіяни через свого сателіта - "Партію регіонів" - активно цьому протидіяли. У 2006 році прем'єр-міністр Віктор Янукович відмовився підписувати разом з Ющенком звернення до альянсу з проханням про надання ПДЧ, що викликало серйозну політичну кризу. Внутрішнє протистояння між регіоналами, Тимошенко і Ющенком завершилося тим, що в 2008-му році на Бухарестському саміті НАТО в ПДЧ Україні було відмовлено. Росія до того вже досить плідно працювала з Францією та Німеччиною. Попри намагання американців помирити Тимошенко і Ющенка, вони остаточно розбіглися і в 2010-му році Віктор Янукович став президентом України.

Тейлор - це людина, яка в свій час займалася розподілом фінансів США і не тільки для бідних країн. Для України такий момент є важливим, оскільки розбудова антикорупційної інфраструктури, та допомога США в останні роки курувалися Марі Йованович. Послиця була від демократів, проти неї працював юрист Трампа Рудольф Джуліані і взагалі демократи є ворогами команди президента США перед виборами. Розслідування по Байдену і Burisma, а також втручання НАБУ у вибори президента США-2016-го, яке ведеться в Україні, цілком можливо стане предметом праці Тейлора в Києві. Втім, дипломата навряд чи можна назвати людиною чинного господаря Білого дому, тому незрозуміло, чи буде він стимулювати ці речі. Але точно відомо, що Тейлор знайомий з реаліями пострадянських країн, а також знайомий з українським політичним класом, і слідкуватиме за ефективним розподілом американської допомоги в державі. Зокрема, слідкуватиме за Міноборони, оскільки реформа оборонного сектора є пріоритетною для американців, як і продаж озброєнь для нашої армії.

Окрім цього, Тейлор потрібен Білому дому для того, щоб тримати під контролем Зеленського і обмежувати вплив олігархів на нього. Очевидно, що саме він готуватиме анонсовану зустріч Трампа із Зеленським. Безперечно, головним борцем з олігархами, які ще й втручаються в американські справи - як Коломойський, по якому вже працює ФБР - стане Трамп. Але хто як не старий дипломат, що знає місцеву політичну кухню, краще донесе до Зеленського позицію Білого дому стосовно олігархів, а також курсу, яким має піти український глава держави, щоб ситуація в країні стабілізувалася зі збереженням американських інтересів. 

Між іншим, Тейлор точно не порадує Москву та Брюссель, або ж Париж із Берліном. Тейлор є першим спеціальним координатором американської допомоги країнам "арабської весни" (з 2011 року) і відповідає за Єгипет, Туніс і Лівію. Все це асоціюється з напливом біженців на Європу, а також американським впливом, проти якого зараз активно боряться Макрон із Меркель. Тому Тейлор - це швидше посилення американської лінії в Києві, ніж послаблення її.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme