Посли НАТО підписали приєднання Північної Македонії до альянсу

Посли 29 держав НАТО підписали у Брюсселі протокол про приєднання Північної Македонії до Північноатлантичного альянсу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Це стало можливим завдяки угоді, яку ця країна підписала з Грецією, що завершило багаторічну суперечку довкола назви цієї колишньої югославської республіки.

Необхідною буде ще ратифікація розширення Альянсу парламентами країн НАТО. Джерела в Альянсі інформували в грудні, що розширення НАТО на Македонію стане можливим навесні 2020 року.

Умовою вступу Македонії до НАТО було розв'язання проблемного питання щодо назви цієї країни. Греція побоювалася, що Македонія, котра від моменту здобуття незалежності у 1991 році використовувала цю назву, може виступити із територіальними претензіями до грецької провінції Македонія.

Нагадаємо, 30 січня посли держав-членів НАТО затвердили додаток протоколу про приєднання Македонії

25 січня парламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви останньої – тепер країна буде називатися Республіка Північна Македонія.

Довідка: Македонські депутати вже схвалили угоду. В обмін на відмову Македонії від старої назви та переіменування Афіни пообіцяли зняти вето на бажання Скоп'є приєднатися до НАТО і Європейського Союзу.

Набуття чинності угодою покладе край одній із найтриваліших у світі дипломатичних суперечок, яка розпочалась майже три десятиліття тому з проголошенням Македонією незалежності. З 1991 року Афіни заперечували, що Македонія має право носити свою назву, оскільки Греція має одноіменну провінцію, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського.

У НАТО вважають можливим вступ Македонії в альянс навесні 2020 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook