Порошенко, Путін та компромат на Клінтон: Що світові ЗМІ писали про Україну

Черговий тиждень був наповнений згадками про Україну в найрейтинговіших світових ЗМІ

Якщо тиждень тому свытова преса писала про "російський Крим" Трампа і гроші Пінчука в США, то на цьому тижні в тренді був Петро Порошенко.

Блог президента та свободу політв'язням

Петро Порошенко написав статтю для Washington Post "Моя мета - здолати корупцію в Україні", в якій розповів як він відчайдушно бореться з корупцією.

Він переконував читачів, що саме подолання корупції є одним з його головних пріоритетів та робив акцент на числених здобутках у непростій боротьбі, яких вдалося досягти під час його каденції. Звичайно ж, одним з таких здобутків стало ухвалення закону про антикорупційний суд. Порошенко називає це "важливим кроком на шляху розбудови європейської держави, в якій всі рівні перед законом". І додає, що ухвалення стало можливим попри шалений опір ворогів як в середині країни так і за її межами, натякаючи на популістів і Росію.

Звичайно ж, з корупцією боротися завжди заважають вороги. Саме скоординовані дії "українських популістів" і "членів колишньої Партії регіонів Віктора Януковича та олігархів, які противляться реформам" заважали Порошенку створити "абсолютно нову архітектуру по боротьбі з корупцією". Та всі вороги програли завдяки зусиллям його команди, громадянського суспільства та західних партнерів.

"Антикорупційний суд стане перлиною в короні архітектури, якої потребує Україна, аби стати країною, де процвітає верховенство права", - пише Порошенко.

Він також розповів про безвіз, завдяки якому українці можуть подорожувати за кордон. І про те, що його політсила разом з партією екс-прем'єра Яценюка зупинять всі спроби протидіяти українському наступу на корупцію.

Також президент перераховує інші досягнення, серед яких запуск Prozorro, хрест на корупційних схемах з НДС, повернення вкрадених $1,5 млрд державних коштів. Ну і меседж публікації президента до партнерів: "Система не запрацює на повну до тих пір, доки наші європейські партнери не зроблять свого внеску шляхом старанних зусиль із зупинення витоку капіталу з України, а також не перестануть надавати притулок посадовим особам й олігархам, що тікають з України, уникаючи відповідальності в судах". Не складно здогадатися, що мова може бути про Дмитра Фірташа. Але від глобальних висновків утримаємося.

Окрім цього, на тижні Петро Порошенко поговорив по телефону з Володимиром Путіним, пише VOA. Обговорили "Мінськ", "нормандський формат", звільнення політв'язнів, зокрема Олега Сенцова, до чого Путіна закликав Держдеп США. Російський журналіст і блогер Bloomberg Леонід Бершидський у власній публікації писав, що ЧС-2018, який зараз проходить на російських полях, це шанс для путіна продемонструвати гарний жест і звільнити політв'язнів. Мовляв, Росія зробить вигляд, що вона миролюбна та відкрита до діалогу. Такий жест неодмінно має оцінити захід.

Компромат на Клінтон

The Washington Post написав про нові ймовірні докази щодо втручання Росії у президентські вибори в США у 2016-му році.

Довірена особа Трампа і його політичний консультант Роджер Стоун заявляв, що в травні 2016-го він зустрічався із з росіянином Генрі Грінбергом, котрий пропонував йому компромат на Гілларі Клінтон, який оцінював у $2 млн.

Стоун пропозицію відхилив. Після старту Рашагейту Стоун і і Майкл Капуто, який працював над передвиборчою кампанією Трампа, говорили, що Грінберг працював на ФБР. Сам же росіянин інформацію спростовував.

Більше того, як виявилося, на зустрічі Грінберга зі Стоуном був присутній українець на ім'я Олексій, який нібито колись працював у Фонді Клінтонів, але був звільнений. У самому Фонді цю інформацію спростували. Сама ж зустріч зі Стоуном відбувалася у період найбільшої кількості контактів росіян з представниками Трампа.

Україна у Топ-25 країн зі стволами на руках у населення

Про це свідчать результати дослідження швейцарської організації "Small Arms Survey".

Найбільш озброєною країною в світі є США. Там у 325 млн чоловік на руках понад 393 млн стволів. За ними йде Індія з понад 71 млн (1,3 млрд населення) і Китай із 49 млн (1,379 млрд населення).

Україна ж в рейтингу 22-га з показником 4,4 млн стволів на приблизно 42 млн чоловік. Це означає, що вогнепальна зброя є ледь не в кожного десятого українця, з урахуванням пенсіонерів та дітей.

Як пише The New York Times, зараз на руках у людей 857 млн одиниць вогнепальної зброї. А загалом у світі налічується більше мільярда стрілецьких стволів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна