Порошенко для Манафорта, гроза "Іскандерів" та зернові гроші: Що світ писав про Україну

На цьому тижні в світі згадували про Україну, в основному, завдяки суду над Манафортом та економіці

Андрій Коваленко

Depo.ua розкаже про найцікавіше, що писали у світових ЗМІ про нас

Порошенко, Манафорт та олігархи

Суд над Полом Манафортом, екс-головою передвиборчого штабу Дональда Трампа, якого у США звинувачують у відмиванні коштів, злочинах проти країни і т.д., не може обійтися без України. Він розпочався 31-го липня і є дуже цікавим. Окрім того, що Манафорт дуже довго співпрацював з Януковичем, "Партією регіонів", допомагав "Опозиційному блоку" і заробляв мільйони кешем, котрі ховав у офшорах, він ще міг бути пов'язаний з президентом України Петром Порошенком. Втім, ключовим у цьому є слово "міг".

Свідок у справі Пола Манафорта Тед Девайн сказав, що партнер політтехнолога Річард Гейтс пропонував йому працювати на президента Петра Порошенка. Про це написали у The Washington Post.

Він розповів, що в 2014 році, після того як екс-президент Віктор Янукович втік з України, Гейтс попросив Девайна зустрітися з колишніми членами "Партії регіонів", які планували створити нову політсилу - "Партію розвитку".

Повідомляється, що за свої послуги Девайн попросив у Манафорта плату в 10 тисяч доларів на день.

"У тому ж 2014 році Девайн сказав, що Гейтс намагався найняти його на роботу для іншого політика, нинішнього президента України Петра Порошенка", - йдеться в повідомленні.
Було також зазначено, що невідомо чи наймав Порошенко Гейтса і Манафорта.

"Вони (Гейтс і Манафорт - ред.) Намагалися зібрати всі разом", - сказав Девайн і додав, що не працював над проектом.

На Банковій оперативно спростували співпрацю з Манафортом, а нардеп Ігор Гринів, який був стратегом у Порошенка в 2014-му підтвердив "Голосу Америки", що Манафорт справді пропонував свої послуги. Але від них відмовилися, бо його тактика була спрямована на розділ України.

Співробітник агентства з внутрішнього оподаткування США Майкл Велш на судовому засіданні заявив, що Манафорт не платив податки за доходи, отримані в Україні в 2010-2014 роках. Велш додав, що податкові декларації, подані тоді Манафортом, були помилковими, оскільки він не вказав, що має рахунки за кордоном.

Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді назвав прізвища олігархів, які платили Манафорту. Середних - Рінат Ахметов, екс-глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, колишній народний депутат і міністр Сергій Тігіпко, Андрій Клюєв, екс-міністр Борис Колесніков. Мільйони доларів перераховувалися з кіпрських рахунків на рахунки Манафорта. Той також створював компанію на Кіпрі. Такий розрахунок був умовою українських олігархів. Офіційно українські політики та "шишки" з Манафортом жодних документів не підписували.

Гонорари за роботу сягали 4 млн доларів. Останній платіж з України Манафорт отримав наприкінці 2014-го.

Зерно для Саудівської Аравії

Між Канадою і Саудівською Аравією стався конфлікт, який виходить на міжнародний рівень - ЄС, Ліга арабських держав і інші країни розділилися на два табори, висловивши свою підтримку тій чи іншій стороні. Раніше МЗС Саудівської Аравії відкликав свого посла з Оттави і оголосив канадського посла в Ер-Ріяді персоною нон грата, наказавши йому покинути країну протягом 24 годин. Також були припинені всі нові торговельні та інвестиційні операції між країнами. Приводом для кризи стало зауваження міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд з приводу затримання правозахисників в Саудівській Аравії, сприйняте Ер-Ріядом як втручання у внутрішні справи країни. Саудівська Аравія останнім часом позиціонує себе, як сучасна держава, що встали на шлях реформ, але міжнародні правозахисні організації все частіше висловлюють занепокоєння з приводу порушення прав людини.

І це прекрасна новина для України, бо ми можемо виграти від цього конфлікту. Як пише Reuters, наша держава здатна завалити Саудівську Аравію зерном. Обставини склалися дуже вдало.

У Європі поганий врожай, посуха. Саудівська Аравія відмовилася імпортувати зерно з Канади.

При цьому, Україна є головним постачальником ячменю до Саудівської Аравії, а от пшеницю ми не продавали їм з 2016-го року.

До того ж, доля експорту нашого ячменю аравійцям, яка становить 22%, і без того може зрости, адже в Німеччині, Франції та Австралії (теж постачали продукцію) були погані врожаї.

Вже згадана Канада є головним постачальником ячменю до Саудівської Аравії. І завдяки канадсько-аравійській сварці ми можемо посісти їх місце.

Україна експортувала 1,9 мільйона тонн ячменю в Саудівську Аравію в сезоні з липня 2017 року по червень 2018 року, і APK-Inform повідомила, що обсяг експорту в цьому сезоні буде щонайменше на тому ж рівні, незважаючи на менший урожай.

Аналітики вважають, що Україна зможе експортувати близько 4 мільйонів тонн ячменю в 2018/19 році. А це вже додаткові мільйони твердої валюти.

Українська зброя

Протягом тижня в українській оборонці сталося чимало важливих подій. По-перше, на підприємстві "Артем" запустили виробництво боєприпасів великого калібру 152-мм для артилерії. По-друге, на репетиції військового параду до Дня незалежності засвітилися новинки нашої зброї. Це 155-мм САУ "Богдана", танк "Ятаган", ракетний комплекс "Сапсан".

Останньому приділили увагу в авторитетному Defence Blog.

Там зазначили, що "Сапсан" може замінити застарілу "Точку-У". Новий ракетний комплекс може стріляти на відстань до 300 км і взагалі мало чим поступається російським "Іскандерам".

Експерти похвалили винахідливість Павлоградського хімзаводу та конструкторське бюро "Південне", а також інші компанії оборонки, які розробили таку красу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ