Помста Помпео: Чому українська авантюра Трампа загрожує йому дедалі більше

Той факт, що за скандалом через розмову Трампа з Зеленским стоїть співробітник ЦРУ, а Луценко, на словах якого Трамп та Джуліані вибудовували свої претензії до родини Байденів, раптом змінив думку на протилежну — все це ставить президента США у вкрай вразливу позицію
 

Помста Помпео: Чому українська авантюра…

Історія з посадовцем, який подав скаргу на спроби Дональда Трампа натиснути на свого українського колегу і отримати компромат на суперника в майбутніх виборах, обростає дедалі цікавішими подробицями, які відкрили публіці журналісти The New York Times. Починаючи з того, що посадовець, який викрив Трампа, був чинним офіцером Центрального розвідувального управління, і з'явився в адміністрації президента невдовзі перед розмовою з Зеленським — а за якийсь час повернувся в своє відомство. І закінчуючи тим, що цей неназваний співробітник ЦРУ здогадувався про найбільш ймовірну реакцію адміністрації Трампа, і перед тим, як писати скаргу на дії президента (яку, як відомо, люди з команди Трампа намагалися заблокувати, а саму стенограму розмови президентів стерли з відповідного електронного реєстру і засекретили) цей посадовець повідомив про суть розмови і супутні перипетії юридичний відділ ЦРУ. Звідки б не добралася до громадськості та Конгресу інформація про виверти Трампа — з надр його власної команди чи із ЦРУ — можна сказати, що робота агента була зроблена на відмінно.

А вся ситуація наштовхує на дві думки. По-перше, цілком ймовірно, що Трамп став жертвою не випадкової законослухняності невідомого службовця, а об'єктом спеціальної операції з боку ЦРУ. Директорка якого, Джина Гаспел, є давнім протеже чинного керівника Держдепу США Майка Помпео. Якщо це так — то президент США отримав вкрай потужного супротивника. Який чи то з особистих міркувань, чи то турбуючись про національні інтереси США (а скоріше за все, вдало поєднуючи ці два мотиви) вирішив якщо не позбутись Трампа з посади президента — то принаймні паралізувати його діяльність і забезпечити провал на наступних виборах.

А другий момент полягає в тому, що реакція команди Трампа на спроби оприлюднити його розмову з Зеленським може бути не гіршим доказом його правопорушення, ніж сама розмова. Оскільки намагання усунути з публічного поля запис розмови, засекретити її, а також заблокувати скаргу до Конгресу свідчать, що в команді Трампа чітко розуміли протиправний характер вчинку президента — і свідомо намагалися його приховати.

А додатковим ударом по позиціях Трампа стало одкровення екс-генпрокурора України Луценка.  У коментарі The Washington Post він вже повідомив, що родина Байденів насправді ніяких правопорушень в Україні не чинила. І тепер тілорухи Трампа і Джуліані, які базувались на словах Луценка, і дотепер могли розглядатись як намагання "покарати винних у корупції", виглядають вже й зовсім безпідставними спробами добути компромат на безневинних людей.

Втім, яким би не вийшов фінал усього цього "Вотергейту навиворіт", в якому правду і законність вимушені захищати агенти ЦРУ, українцям залишається надіятись, що вся історія стане для американських політиків хорошим щепленням проти бажання використати "українську карту" на виборах в США. Бо в результаті таких спроб не виходить добра ні для американських політиків, ні для України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook