Помилка дипломата: Як учора США замалим не розпочали ядерну війну

Учора посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчінсон фактично оголосила про початок Третьої світової війни. Ну, чи принаймні про активну до неї підготовку

Журналіст відділу «Світ»
Помилка дипломата: Як учора США замалим…

Темою цікавої промови посла був той факт, що Росія порушує підписаний в 1987 році Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, який передбачав безумовне знищення всіх комплексів балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої дальності (тобто з дальністю ураження від 500 до 5500 км). Договір також передбачав і повну заборону на виготовлення, випробування та розгортання такого класу озброєнь.

Чому було заборонено саме цей клас озброєнь? Тому що розміщені неподалік від кордонів ворожих країн, вони можуть забезпечити ядерний удар впродовж лічених хвилин — не залишивши часу ні для ефективного перехоплення, ні, що важливіше, для можливої комунікації у випадках, коли є підозра, що йдеться, наприклад, про одиничний випадковий пуск чи про неполадки систем попередження про ракетний напад.

За багаторазово підтвердженою інформацією розвідувальних служб США, Росія випробовує нову ракету даної категорії — під поетичним індексом 9М729. Розробляє ракету ОКБ "Новатор", а у класифікації НАТО вона називається SSC-8. При тому факт існування ракети — а також її ТТХ, зокрема, дальність польоту у 2-2.5 тис. кілометрів, яка явно порушує умови договору про РСМД, не є таємницею і в Росії. Що не заважає російським дипломатам заперечувати факт її існування.

І от у вчорашній промові посол Хатчінсон заявила, що США, звичайно, хочуть знайти дипломатичне вирішення цієї проблеми.

Але якщо із дипломатією не вийде, то "у такому випадку ми будемо розглядати можливість виведення з ладу ракети, яка може бути використана для удару по будь-якій з країн — наших союзників". "Вони попереджені", - додала на завершення дипломатка. Що викликало щире здивування у всіх присутніх — і заголовки на кшталт "США знищать заборонені російські ракети" в найбільш поважних виданнях світу. Люди з не дуже міцними нервами уявили собі процес, і найбільш ймовірні його результати — подальше взаємне знищення всіх інших класів американських і російських ракет. Єдино можливим шляхом — за допомогою взаємних ядерних ударів.

За декілька годин пані посол чи то сама зрозуміла, що сказала щось не зовсім те, чи, може, посадовці з НАТО підказали — але світ побачив твіт Хатчінсон з детальнішим поясненням позиції уряду США. "Я не казала про те, щоб завдавати превентивного удару по Росії. Моя думка полягала в тому, що Росії необхідно повернутися до виконання договору РСМД, інакше нам доведеться дзеркально відповісти на її потенціал, щоб захистити інтереси США і НАТО". Себто на нас чекає все-таки новий етап гонки озброєнь, аналогічний найпаскуднішим часам Холодної війни, а не початок ядерного апокаліпсису. Що, звичайно, не може не тішити.

Зі всієї цієї історії можна зробити два висновки — і обидва достатньо невтішні. Перший полягає в тому, що попри чисельні попередження і заклики Вашингтону (а про порушення Росією договору про РСМД говорили іще в адміністрації Обами) Володимир Путін продовжує виробництво і розгортання забороненої зброї — що неминуче призведе до дзеркальної відповіді США і подальшої деградації безпекової ситуації на планеті.

А другий висновок полягає в тому, що фаховий рівень американської дипломатії в останні місяці демонструє нові, небачені дотепер стандарти. Високопоставлений кадровий дипломат, посол США до НАТО, який перед журналістами фактично повідомляє про можливість скорого початку бойових дій між двома ядерними державами, після чого у Твіттері пояснює, що мав на увазі не зовсім те, що сказав — це подія за гранню добра і зла. Хоча в загальному курсі формування зовнішньополітичної позиції США за допомогою Твіттера, активним прихильником якого є чинний президент США Дональд Трамп, Хатчінсон ніби й не зробила нічого особливого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme