ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Померла російська правозахисниця Людмила Алексєєва

Найстарша російська правозахисниця Людмила Алексєєва померла у віці 91 року

Depo.Світ
8 грудня 2018 23:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в прес-службі Ради з прав людини при президенті РФ, інформує Depo.ua.

Людмила Алексєєва була главою московської Гельсінкської групи і членом Ради при президенті Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства і прав людини.

"Довгі роки вона була символом і добрим генієм російського правозахисного руху, його опрою і прапором. І як всі люди її покоління багато пережила, вона ніколи не втрачала почуття часу і в будь-якому віці була гостро сучасна. Маленька і тендітна, вона зробила захист людей сенсом свого життя, і захищала їх мужньо та пристрасно. Вона вміла розмовляти з сильними світу цього. Вона безпомилково відчувала людей хороших і поганих. По-справжньому велика жінка своєї країни і добра бабуся для всіх тих, хто її добре знав", – заявив член Ради Микола Сванідзе.

Зазначається, що Алексєєва пішла з життя о 19:30 8 грудня у палаті московської міської клінічної лікарні № 15 в результаті тривалої хвороби.

Довідка. Алексєєва народилася в Євпаторії в 1927 році, закінчила історичний факультет МДУ та аспірантуру Московського економіко-статистичного інституту.

Брала участь у виданні підпільного радянського правозахисного бюлетеня "Хроніки поточних подій", в 1976 році стала одним із засновників правозахисної Московської Гельсінської групи. Через рік її змусили емігрувати з країни.

За кордоном Алексєєва вивчала дисидентський рух, друкувалася в різних виданнях і консультувала правозахисні організації. У 1993 році повернулася до РФ, де була обрана головою Московської Гельсінської групи і займалася правозахисною діяльністю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ