UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Поляки "послали" російський "Газпром", відмовившись від контракту

Польська компанія PGNiG не продовжуватиме Ямальський контракт з "Газпромом", за яким зараз отримує газ із Росії

Про це передає Depo.ua з посиланням на DW.

Так, зазначається, що польська державна нафтогазова компанія PGNiG повідомила російські компанії "Газпром" і "Газпром экспорт" про те, що припинить купувати в них газ після 31 грудня 2022 року за чинним контрактом.

Президент PGNiG Пьотр Возняк заявив, що Польща за останні чотири роки вжила низку важливих кроків для диверсифікації джерел постачання природного газу. 

"Ми уклали довгострокові договори на постачання зрідженого природного газу та придбали права на розробку родовищ природного газу на норвезькому континентальному шельфі, що в поєднанні з діяльністю оператора газотранспортної системи щодо розширення системи газопроводів дає нам змогу припинити дію Ямальського контракту у встановлений раніше термін", – сказав він.

В свою чергу міністр фінансів та розвитку Польщі Єжи Квєцінський зазначив, що "Польща не хоче повністю відмовлятися від російського газу, однак хоче стати серйозним партнером, до якого ставляться як до рівного".

За його словами, все буде залежати від фінансових умов. Квєцінський наголосив, що Польща платить одну з найвищих цін у світі за російський газ та не може собі дозволити робити так і далі.

Зараз дві третини газу, що споживається Польщею, – близько 10 мільярдів кубометрів – постачається з Росії.

Нагадаємо, 10 вересня суд Європейського Союзу виніс рішення на користь Польщі та національної нафтогазової компанії PGNiG в суперечці про доступ російського "Газпрому" до гілки Nord Stream – газопроводу OPAL.

Довідка: Газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів газу в рік був побудований у серпні 2011 року. Він пов'язав "Північний потік" з європейської ГТС. У грудні 2016 року Польща оскаржила в суді Євросоюзу рішення Єврокомісії про доступі російського "Газпрому" до газопроводу OPAL. До позову також приєдналися уряди Литви і Латвії, НАК "Нафтогаз України" і польський нафтогазовий оператор PGNiG.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme