Польща засудила Росію через політику "паспортизації" Донбасу

Польща приєдналася до низки країн, що засудили указ президента Росії Володимира Путіна про паспортизацію жителів окремих районів окупованого Донбасу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву МЗС Польщі.

У відомстві наголосили, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України у визнаних міжнародною спільнотою кордонах,  і саме тому засуджує російську політику "паспортизації".

"Вважаємо, що підписаний президентом Володимиром Путіним указ – який дає можливість набуття мешканцями окупованого Донбасу російського громадянства за спрощеним порядком – явно суперечить духові Мінських угод. Такі паспорти не зможуть бути дійсними документами для подорожування", – йдеться у заяві.

У МЗС Польщі наголосили, що подібний крок через кілька днів після оголошення результатів голосування на президентських виборах в Україні, визнаних міжнародною спільнотою як такі, що відповідають демократичним стандартам, є черговою спробою дестабілізації України й посягання на її територіальну цілісність. 

"Польща, разом із групою членів Ради Безпеки ООН, закликає Росію припинити дії, спрямовані на знищення зусиль з урегулювання конфлікту, та повернути Україні можливість охоплення контролем власної території. Обидві сторони конфлікту повинні докласти усіх зусиль, аби виконати зобов`язання, взяті в рамках Мінських угод", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав видачу в "Л-ДНР" паспортів Росії "боргом перед російськомовними".

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

Заява МЗС України щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів українцям на окупованих територіях буде поширена як офіційний документ Генасамблеї ООН.

25 квітня Радбез ООН збирав засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна