Польща і Норвегія побили горшки через дітей

Влада Польщі оголосили "члена дипкорпусу посольства Норвегії у Варшаві, відповідального за виконання консульських завдань", персоною нон грата

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба польського МЗС.

Дипломату дали тиждень, щоб покинути країну. У відомстві заявили, що це рішення є дзеркальною відповіддю на дії Осло. До цього норвезька влада визнала небажаним перебування в країні польського консула Славоміра Ковальського.

У МЗС Польщі були задоволені роботою останнього, особливо з урахуванням "його прихильності захисту інтересів польських сімей".

У відомстві стверджують, що Варшава після вираженої Осло заклопотаності у зв'язку з роботою Ковальського продемонструвала "добру волю, готовність в конструктивній манері роз'яснити ситуацію і розвіяти всі сумніви". Проте компромісу досягти не вдалося.

Як повідомляє DW, за даними польських ЗМІ, Ковальський чинив активне сприяння близько 150 польським сім'ям, де діти перебували під опікою Барневарн. Ця норвезька державна соціальна служба займається дітьми і підлітками та проблемами домашнього насильства щодо неповнолітніх.

У січні МЗС Норвегії закликало польське дипломатичне відомство звільнити консула. Однак міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч вирішив, що Славомір Ковальський залишиться в Осло до завершення своєї місії в кінці червня.

За словами прес-секретаря міністерства закордонних справ Норвегії Крістін Енстад, поведінка Ковальського було "несумісною з роллю і статусом дипломата". У МЗС Норвегії нібито неодноразово надходили скарги на польського консула в зв'язку з погрозами і насильством. Дипломат також звинувачується в тому, що відмовлявся виконувати розпорядження поліцейських.

Посольство Норвегії в Варшаві з квітня 2018 року очолює Олаф Міклебуст. Ім'я норвезького дипломата, який буде висланий з Польщі, не повідомляється.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна