Політика НАТО щодо Росії має два напрямки, – Столтенберг

Союзники по НАТО переконані, що повернення до конструктивної співпраці з Росією та до "бізнесу як завжди" є неможливим, поки ця країна не повернеться до виконання норм міжнародного права
 

Про це йдеться у доповіді генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга за 2019 рік, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Альянсу.

У документа зазначається, що після завершення "холодної війни" союзники по НАТО докладали значних зусиль для розбудови стратегічного партнерства з Росією, в межах яких у 2002 році була створена, зокрема, Рада НАТО-Росія, яка залишається й досі головною платформою для двостороннього діалогу.

"В 2014 році, після незаконної та протиправної анексії Криму Росією, НАТО зупинило будь-яку практичну співпрацю з Росією. Союзники вирішили, що не може бути "бізнесу як завжди", доки Росія не повернеться до виконання міжнародного права", – йдеться у документі.

Генсек нагадав, що нині політика НАТО стосовно Росії має два напрямки: оборона і діалог. Такий "подвійний" підхід дозволяє Альянсу відповідати потужними заходами стримування на погіршення безпекової ситуації, яке було спричинено Росією, і водночас підтримувати періодичний, цілеспрямований та змістовний діалог з цією країною.

"Через готовність до діалогу НАТО демонструє волю до обговорення критичних проблем та до уникнення непорозумінь, хибних розрахунків та ненавмисної ескалації. У цьому контексті НАТО продовжує підтримувати діяльність Ради НАТО-Росія як платформу для діалогу навколо міжнародних безпекових проблем та для підвищення прозорості та передбачуваності", – наголошується у доповіді.

Нагадаємо, раніше у НАТО розповіли, як борються з коронавірусом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme