Поліція Швеції заявила про нові підпали авто та перші арешти

Двох чоловіків, яким 16 і 21 рік, утримують під вартою за підозрою у підпалі з обтяжуючими обставинами в зв'язку зі спалахом автомобільних пожеж в районі Гетеборга на західному узбережжі Швеції

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Local.

Поліцію та пожежні служби викликали на низку пожеж в районах Гетеборга, а також у інших містах в понеділок, 13 серпня, увечері. Загалом в ту ніч згоріло близько 80 автомобілів.

Свідок розповів місцевим, що бачив, як півдесятка людей підпалювали машини та кидали пляшки із запальною сумішшю на автостоянці біля його будинку в Фролунді, зазвичай спокійному передмісті на південь від Гетеборга.

"Вони діяли як команда, абсолютно. Це було організовано. Вони точно знали, що намагаються робити", - сказав він.

Поліція заявила, що підозрювала, що напади були скоординовані в соціальних мережах.

Характер пожеж незвичайний - він пройшов без яких-небудь інших зіткнень або заворушень напередодні спалення.

Правоохоронці сказали, що впізнали багатьох людей, які, як вважають, були на місці злочину.

"Сьогодні і завтра ми візьмемо під варту більше людей. Я думаю, що це близько десяти молодих людей, що діють одночасно. Це кримінальні хлопці, старші підлітки, які живуть в цьому районі", - повідомив агентству новин голова поліції району великого Гетеборга Ден Віндт.

"Ми дійсно знаємо, в яких групах це відбувається, і тепер будемо працювати з попередженням злочинності на місцях", - додав він.

Ще чотири автомобілі були підпалені у вівторок, 14 серпня, ввечері. Два - у Вестра-Фролунді, який був одним із найбільш постраждалих районів напередодні, один - у Мельндалі за межами Гетеборга, а інший - у прилеглому Боросі.

Наразі незрозуміло, чи пов'язані ці інциденти з масовими підпалами у Тролхеттені та Гетеборзі.

"Це всього лише один автомобіль в кожному місці і це виглядає більш випадковим, але важко сказати, якщо це одна і та ж банда. На жаль, автомобільні пожежі не зовсім рідкість", - кажуть у поліції.

Автомобільні підпали, як правило, спалахують у серпні до початку навчального семестру, повідомила поліція.

Нагадаємо, у період із січня по липень поточного року за попередніми статистичними даними Національної ради з попередження злочинності, зареєстровано 1835 таких пожеж порівняно з 263 за аналогічний період минулого року.

Прем'єр-міністр країни Стефан Лефвен не стримався, коли говорив про напади, і прокоментував те, що відбувається, фразою: "Якого біса ви робите?"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна