У що мігранти перетворять Європу: Третій Рейх чи Новий Ірак?

Пустивши на самоплив криваві конфлікти недалеко від своїх кордонів і збудувавши "суспільство добробуту", Європа спровокувала нове "переселення народів".

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
У що мігранти перетворять Європу: Третій…

Впоратись з результатами цього переселення Європа поки явно нездатна. А кількість людських життів, які марнуються в процесі подорожі до „європейського раю", потроху наближається до результатів тих самих кривавих конфліктів, від яких втікають біженці...

Новини про мігрантів, які штурмують Європу - ну і про європейців, які від того "штурму" захищаються - перетворюються на гігантський мутний потік, у якому проступають всі гірші риси людської натури. Ксенофобія і нацизм, користолюбство і бездумне бажання легкого життя, недалекість чиновників і любов радикалів до "простих відповідей" на складні запитання - все це замішується у страшнувату суміш. На поверхні якої, якщо за лічені тижні не буде знайдено адекватних рішень, невдовзі проступить і велика кров.

Хоча її і тепер достатньо. Чого вартує хоча б трейлер, знайдений сьогодні на сході Австрії, в якому лежало „від 20 до 50 трупів мігрантів, які почали розкладатись". Люди задихнулись в процесі нелегального транспортування. Буває.

Втім, від „прикрих випадковостей" справа, схоже, потроху переходить до відкритих і осмислених зіткнень.

Вчора німецькі націоналістично налаштовані демонстранти освистали і всмак пообзивали "зрадницею народу" канцлера ФРН Ангелу Меркель, яка прибула до притулку для біженців у Хайденау, де вже кілька днів відбуваються заворушення на тлі небувалого припливу мігрантів до країни. Попри велику кількість поліції, три сотні ультраправих таки добрались до кортежу, щоб "донести свою позицію".

А за кілька годин до візиту Меркель до Хайденау невідомий кинув пляшку із запалювальною сумішшю в притулок у Лейпцигу, де мали розквартируватися 56 біженців. Пожежу погасили, і збитки виявився незначними. На відміну від подій в місті Науен (федеральна земля Бранденбург), де в ніч дотла згорів палац спорту, в якому мав бути притулок для імігрантів.

Тим часом у місті Пархим також на сході Німеччини були затримані дві особи з холодною зброєю, що намагалися проникнути в притулок для біженців. Обидва скандували антиіммігрантські гасла.

Перед цим на вихідних у тому ж Хайденау ультраправі повоювали з правоохоронцями, внаслідок чого постраждали більше 30 поліцейських. Коли віце-канцлер Зігмар Габріель різко засудив учасників протестів, в центральний офіс Соціал-демократичної партії Німеччини, до якої належить політик, почали надходити погрози та образи.

Тільки за цей рік і тільки за оптимістичними офіційними прогнозами в Німеччині про притулок попросять більш ніж 800 тисяч осіб. 1 відсоток наявного населення країни.

Учора ж прикордонна поліція Угорщини повідомила, що було зареєстровано рекордне число мігрантів, що в'їхали в країну впродовж дня - 2,5 тисячі чоловік.
За місяць кордон перетнули 34 тисячі осіб. Скоріше за все, вже найближчим часом угорські власті оголосять про створення нового поліцейського підрозділу, за допомогою якого вони сподіваються стримувати наплив мігрантів. Окрім того, вчорашній рекорд відзначили славною баталією поліції з імігрантами у притулку на кордоні - з кийками, сльозогінним газом і порожніми пляшками.

21 тисячею мігрантів за тиждень "похвалилась" Греція. Втім, в Афінах знають, як боротись з міграцією. Просто слід всім охочим дати можливість спокійно їхати до Німеччини, Нідерландів, Скандинавії та Великої Британії.

Остання, в свою чергу, сьогодні теж похвалилась рекордом - 330 тисяч мігрантів з березня 2014 по березень 2015 року. Рівно на сто тисяч більше, ніж рік тому. І втричі більше, ніж той максимум у 100 тисяч мігрантів, що його обіцяв Девід Кемерон 5 років тому у своїй передвиборній програмі.

При тому по дорозі до Європи за цей рік тільки за офіційними даними і тільки в Середземному морі загинуло більш ніж 1800 шукачів щастя. Вчора, наприклад, італійська берегова охорона вийняла з трюму більш ніж 50 тіл тих, хто не доплив до обітованої Європи.

При тому на даний момент в Європі відсутній будь-який план щодо того, що саме робити з біженцями. Якщо, звичайно, не вважати таким планом нові ряди якісного британського колючого дроту довкола французького порту Кале, звідки прибувають біженці (які, щоправда, від біженців не рятують), гігантську стіну на угорському кордоні, та інші шедеври фортифікаційного генію європейських інженерів.

Бо дедалі жорсткіша політика стосовно біженців - включно з їх масовою депортацією до місць, звідки вони вирушили в дорогу - потік охочих знайти щастя в якийсь момент зупинить. Залишивши європейців з твердою впевненістю в тому, що їхнє сите життя стало причиною загибелі сотень тисяч чи мільйонів людей. Не надто міцний фундамент для будівництва "нової, щасливої і спільної" Європи.

Натомість політика "тотального прийняття", яку веде зараз Німеччина, скоріше за все, не тільки зруйнує систему соціального забезпечення, але, у стратегічній перспективі, перетворить і саму Європу на "нову Сирію" чи "Новий Ірак". Бо забрати біженців із зони конфлікту і нетерпимості - не складно. Складніше забрати конфлікт і нетерпимість із самих біженців.

Спроби знайти "середній варіант" між цими двома крайнощами успіхом поки не увінчались. Зупинити потік біженців - чи принаймні дати моральне право розвернути його назад - європейцям могла би дати рішучіша зовнішня політика, спрямована на залагодження конфліктів, які спричинили це сучасне переселення народів. Благо, що їх тільки два - в Сирії (до 60 відсотків біженців) та в Іраку.

Але на такий хід, судячи з усього, ані керівництво ЄС, ані лідери найбільших національних держав Європи поки не наважуються. Принаймні, до того моменту, поки надія "відкупитись" від проблеми новими витратами на нові притулки у них все ще не згасла. Втім, кінець цієї надії - справа часу. При тому не вельми довгого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme