"Початок випробувань для Зеленського": Що пишуть західні ЗМІ про вчорашні вибори в Україні

Консолідація і "цементування" державної влади у руках команди Зеленського дає йому на певний час політичний карт-бланш - але, водночас, ставить перед ним жорсткі виклики, пов'язані із виконанням передвиборних обіцянок неможливістю перекинути відповідальність на інші політсили, вважають західні журналісти

"Початок випробувань для Зеленського": Щ…

 

"Українці в переважній більшості проголосували за партію свого президента - колишнього коміка на парламентських виборах, закріпивши владу політичного новачка в критичний момент для відносин країни з Росією і Заходом" - констатують журналісти The Wall Street Journal.

 

На їхню думку, щоб виграти парламентські вибори, "41-річний пан Зеленський застосував таке ж поширене невдоволення правлячим класом, що катапультувало його у президентське крісло у квітні". Втім, на думку журналістів, тепер, коли Зеленський має потужну підтримку у парламенті, йому доведеться зіткнутися з низкою непростих випробувань, пов'язаних із виконанням обіцянок.

 

"Люди не хочуть, щоб стара система була повернута назад, тому він все ще працює на надію", - наводить видання слова Балажа Ярабіка, аналітика Фонду Карнегі. "Але тепер справжнє питання, чи може він виконати великі очікування, які виборці мають на нього?"

 

Склад українського парламенту стане остаточно зрозумілим, коли будуть оголошені результати окремих перегонів, констатують журналісти The Washington Post.

 

"Але яким би не був кінцевий результат, тріумф Зеленського означає, що його партія буде домінувати в парламенті, і він може стати одним з найпотужніших лідерів в історії цієї геополітично важливої пострадянської країни, де сили безпеки продовжують боротися з російськими сепаратистами і російськими силами на Сході" - вважають американські журналісти.

 

"Єврейський комедіант, який став президентом, отримав широкий мандат на виборах", - констатують журналісти The Times of Israel. Вказуючи на те, що результати голосування - це, фактично, мандат на перезавантаження політики країни.

 

"Без більшості Зеленський повинен буде сформувати коаліцію і він вже вказав на те, що віддає перевагу іншій новій політичній силі - партії Голос рок-зірки Святослава Вакарчука" - пишуть журналісти AFP. "Результатом стане кульмінація приголомшливого повороту в українській політиці, яка приведе до парламенту та уряду безліч новачків" - констатують оглядачі. Нагадуючи при тому, що новачкам доведеться зіткнутися з довгим переліком проблем у країні.

 

Схожої думки дотримуються і оглядачі Reuters. "Вибори дають Зеленському міцніший контроль над країною... але новому уряду також необхідно буде запровадити реформи, узгоджені з міжнародними донорами, щоб забезпечити мільярди доларів нових кредитів, і зберегти стабільність економіки". Наголошуючи при тому, що Зеленському і його політсилі - як і попередникам на політичному Олімпі - доведеться шукати співпраці з МВФ - вимоги якого часто дуже далекі від тих обіцянок, які українські партії дають громадянам перед виборами.

 

А загалом, в процесі перечитування реакції західних ЗМІ на українські вибори, складається враження, що тамтешні журналісти фактично перестали аналізувати ідеологічні, чи тим паче економічні програми партій-переможниць виборів. Чи то через відсутність тих програм, чи через їх несуттєвість. Західні журналісти та аналітики просто констатують той факт, що тепер політсила Зеленського стоїть перед довгим списком колосальних проблем з одного боку, і перевищених сподівань електорату - з іншого. Як саме збирається впоратись із цієї ситуацією "найбільш підтримуваний політик", наразі не знає ніхто. А недовгий час між консолідованою підтримкою українців і їхнім тотальним обуренням через "зраду" вже почав спливати. Його зворотній відлік, напевно, почався від моменту оголошення вчорашніх екзит-полів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook