Північну Корею сколихнув землетрус, імовірно, після ядерних випробувань

Серія землетрусів і зсувів біля випробувальної бази Північної Кореї, найімовірніше, означає, що шосте і найбільше ядерне випробування країни дестабілізувало регіон, і цей майданчик більше не можна використовувати для випробування ядерної зброї

Про це повідомляють експерти, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

Сьогодні вранці був зафіксований невеликий землетрус біля випробувальної бази КНДР. Проте на відміну від землетрусів, пов'язаних з ядерними випробуваннями, цей, напевно, не був наслідком людської діяльності.

Землетрус став останнім у ланцюзі щонайменше трьох поштовхів, які можна було спостерігати після ядерного випробування КНДР 3 вересня.

За даними Південнокорейської метеорологічної адміністрації, землетрус у п'ятницю мав магнітуду 2,7, його епіцентр був на глибині 3 км у провінції Північний Хамгьон у КНДР. Геологічна служба США (USGS) повідомила, що магнітуда становила 2,9.

"Я думаю, що регіон Пунгері наразі зазнав сильного удару. Якщо у цьому регіоні відбудеться ще одне випробування, це може спричинити загрозу радіоактивного забруднення", - заявив головний науковий співробітник Південнокорейського сейсмологічного інституту Кім Со Гу.

За даними 38 North - базованого у Вашингтоні проекту, який моніторить ситуацію у Північній Кореї, - після шостого випробування на супутникових знімках було виявлено численні зсуви на всьому ядерному полігоні.

Нагадаємо, Північна Корея може провести нове ядерне випробування або ракетний пуск з 10 до 18 жовтня, коли КНДР святкує річницю заснування правлячої Трудової партії.

Як відомо, 3 вересня КНДР офіційно підтвердила повідомлення про вибух водневої бомби.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme