UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Північний потік-2" зведе нанівець кількарічні зусилля Європи, - Волкер

Будівництво "Північного потоку – 2" необгрунтоване ні економічною вигодою для Росії, ні прагненням ЄС диверсифікувати енергопостачання

Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань переговорів по Україні Курт Волкер під час телефонної прес-конференції, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, це суто політичний проект Кремля для посилення тиску на Україну, Польщу й країни Балтії.

"Проект "Північний потік – 2" є предметом занепокоєнь з багатьох причин. Насамперед, і напевно це найбільш важливо, він розвертає назад тенденції, які мали місце в Європі протягом кількох років щодо збільшення диверсифікації шляхів і джерел енергопостачання", - зауважив спецпредставник США.

З цією метою в Європі створювалися інтер-конектори, які сприяли постачанню газу по всьому континенту, пояснив він. І це дозволило Україні не купувати газ напряму в Росії за завищеними цінами, а отримувати його з Німеччині й Словаччині на умовах ринку.

"З (побудовою – ред.) "Північного потоку-2" ми знову підтверджуємо, що Росія є головним постачальником (газу – ред.) до Європи і нівелюємо потребу РФ транспортувати газ через українську газотранспортну систему. Для України це створює більш вразливу ситуацію в політичному сенсі", - зазначив Волкер.

Він підкреслив, що зараз Росія має можливість транспортувати газ в Європу через Україну, тому немає економічної необхідності витрачати додаткові гроші.

"Тож, поява "Північного потоку-2" не створює нових можливостей для газопостачання, а скоріше замінює існуючий. І ця заміна є виключно політичним актом з боку Росії з метою, щоби Україна, а також певною мірою держави Балтії та Польщу, були більш вразливими перед російським тиском. Це чисто політичний проект", - підкреслив спеціальний представник Державного департаменту США.

Нагадаємо, Німеччина наприкінці березня видала пакет дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

10 травня очільник МЗС Німеччини Хайко Маас у Москві заявив, що федеральний уряд Німеччини підтримує реалізацію газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

На початку травня у Німеччині у м. Любмін у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія на наземному стикувальному пункті розпочато будівництво німецької ділянки російського газопроводу "Північний потік-2".

12 квітня уряд Фінляндії видав повний комплект дозволів на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

15 травня у Грайфсвальдській затоці в Балтійському морі розпочалися підготовчі роботи на морській ділянці "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme