Північна Македонія обирає президента: Кандидатів всього три

У Північній Македонії сьогодні, 21 квітня, проходить перший тур виборів нового президента країни

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Як стало відомо, на посаду претендують всього три кандидати, мандат нинішнього президента Георге Іванова закінчується 12 травня.

Кандидатом від правлячої коаліції є 55-річний Стево Пендаровські, який у своїй кампанії наголошував на інтеграції країни до НАТО та ЄС.

Опозиційна партія VMRO-DPMNE висунула 64-річну Гордану Сіляновську-Давкову, яка виступала проти угоди з Грецією щодо перейменування країни і під час передвиборчих виступів вона заявляла, що зробить все, щоб її переглянути.

Албанські опозиційні партії підтримали 59-річного Блеріма Реку, який закликав до рівності між громадянами та необхідності прискорення реформ.

Кандидат може виграти вже в першому турі, якщо отримає 50% плюс один голос від загальної кількості зареєстрованих виборців.

Другий тур виборів, якщо він знадобиться, запланований через два тижні, 5 травня. Під час другого туру виборів явка має перевищувати 40%, щоб вибори були визнані дійсними.

Раніше повідомлялося, що Туреччина погрожує затримати ратифікацію протоколу про вступ Північної Македонії в Північноатлантичний альянс (НАТО), якщо балканська країна не видасть 15 турецьких громадян, яких Анкара звинувачує в участі у невдалому перевороті в 2016 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна