Після вибуху під Архангельськом Росія "заглушила" радіаційні радари, – ЗМІ

Дві станції моніторингу поблизу місця невдалого випробування ракетної ядерної зброї на півночі Росії припинили передачу даних, і це посилює занепокоєння, що Кремль намагається приховати докази аварії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Newsweek та "Укрінформ".

Виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CNBTO) Лассіна Зербо заявив, що дві станції поблизу припинили передавати дані через два дні після вибуху.

Як зазначається, ці станції моніторингу, Дубна і Кіров, є частиною глобальної мережі, що забезпечує дотримання країнами правил Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, хоча він ще не був офіційно затверджений на міжнародному рівні.

Зербо повідомив WSJ, що його організація зв’язалася зі станціями стосовно того, чому вони перестали передавати дані. У відповіді йому пояснили, що йдеться лише про проблеми зі "зв’язком і мережею".

"Це дуже дивний збіг, що ці станції припинили відправку даних незабаром після інциденту 8 серпня. Ймовірно, вони хочуть приховати технічні деталі ракетно-рухової системи, яку вони намагаються і не можуть розробити, але це не є законною причиною для припинення передачі даних моніторингу заборони випробувань", – заявив WSJ виконавчий директор Асоціації з контролю над озброєннями Деріл Кімбол.

Нагадаємо, в організмі медика, який лікував потерпілих, виявили радіонуклід.

 Лікарям на Росії не сказали, що вони оглядатимуть заражених радіацією пацієнтів.

Довідка: 8 серпня внаслідок вибуху реактивного двигуна рідинної ракети на полігоні під Архангельськом, що на Росії, дві людини загинули, ще 15 поранені.

Після цього повідомлялося, що тонни вкрай токсичної речовини могли потрапити у води Білого моря.

Згодом у "Росатомі" повідомили про загибель п'ятьох співробітників в результаті вибуху на військовому полігоні в Архангельській області.

10 серпня стало відомо, що вибух і радіаційний викид на півночі Росії, при якому загинули співробітники "Росатому" і Міноборони, могли статися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою.

15 серпня повідомлялося, що російська влада розповсюджує у ЗМІ неповну інформацію щодо рівня радіаційного забруднення після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme