ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Підтримати ІД з Німеччини до Сирії та Іраку виїхали понад тисячу джихадистів

Уряду ФРН відомо про понад одну тисячу джихадистів, які виїхали з Німеччини в напрямку Сирії та Іраку для підтримки терористичних угруповань

Depo.Світ
20 травня 2018 23:58
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Deutsche Welle з посиланням на офіційну відповідь уряду на запит фракції Лівої партії в бундестазі, більше половини з них мають громадянство ФРН, інформує Depo.ua.

"Названі цифри означають, що число осіб, які виїхали з ФРН у райони бойових дій, знову зросло, проте значно менше, ніж два роки тому. З повідомлення також випливає, що з 2013 року 243 прихильника Курдської робочої партії (КРП) і Курдських загонів самооборони (PYD) виїхали з Німеччини, щоб надати підтримку міжнародній коаліції, яка веде боротьбу з терористичним угрупованням "Ісламська держава", – йдеться у повідомленні.

Сама КРП також вважається в Німеччині терористичною організацією.

Зазначається, що в Сирії, Іраку і Туреччини під вартою перебувають десятки німецьких ісламістів. Багато інших, в тому числі жінки й діти, вже повернулися до Німеччини. Під час формування нового уряду Німеччини після парламентських виборів 2017 року блок консервативних партій ХДС/ХСС і соціал-демократи у коаліційній угоді зафіксували, що джихадістів з подвійним громадянством, які виїжджали до "гарячих точок", слід позбавляти громадянства ФРН, якщо доведено, що вони брали участь у бойових діях на боці терористичного угруповання.

Експерт Лівої партії з внутрішньої політики Улла Йєльпке, однак, вважає, що це суперечить конституції. Вона також зазначила, що за такою логікою доведеться карати і тих німців, які воювали проти ІД на боці курдів.

Критично ставляться до позбавлення джихадистів громадянства ФРН і представники СДПН.

"Це скоріше символ, ніж розумна політика", – заявив експерт СДПН з питань внутрішніх справ Улі Грьоч, додавши, що акцентувати слід на переслідуванні винних і дерадікалізації ісламістів.

Водночас експерт ХДС з внутрішньої політики Армін Шустер вказав, що джихадиста, позбавленого громадянства ФРН, у разі спробі повернутися до країни можна бути зупинити на кордоні.

Нагадаємо, 19 травня стало відомо, що уряд Німеччини планує витратити на міграційну політику 78 млрд євро до 2022 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ