Підбиті "орли" Путіна: Чому вагнерівців тіснять у Африці

Російська "експансія до Африки" в якийсь момент стала інформаційним трендом. Але ця "експансія", що передбачала, здебільшого, експорт "живого товару" у вигляді жорстоких, недорогих і погано натренованих найманців, зіграла з Путіним злий жарт

Журналіст відділу «Світ»
Підбиті "орли" Путіна: Чому вагнерівців…

Після того, як по ЗМІ і соцмережах прокотилося жахливе відео, на якому декілька людей, які "говорять російською без акценту", ламали кістки полоненому арабу, відрізали кінцівки саперною лопатою, а все, що залишилось - спалювали, невеликій частині населення сусідньої країни вкотре стало гидко за свою батьківщину. Інша, напевно, більша частина, слідом за спікером Путіна Дмітрієм Пєсковим повторила, що "все це шокує", але "цих людей ми не знаємо". Хоча російські журналісти на той момент вже їх ідентифікували – саме як найманців із "групи Вагнера".

Але світ тісний і нічим не лімітована жорстокість російських найманців на Близькому Сході відгукнулась прикрою історією для інших представників тієї ж організації у дещо південніших краях.

Зокрема, за даними The Times, повстанці-джихадісти в Мозамбіку змусили "вагнерівців" відступати з істотними втратами. Після того, як в одному з регіонів Мозамбіку, лісистій провінції Кабо-Дельгадо, біля берегів якої віднайдено колосальні запаси газу, було розміщено, за різними даними, від 200 до 300 російських найманців, вони за місяць втратили більше десяти чоловік вбитими, ще два десятки – пораненими, і, відчуваючи наростання тиску з боку повстанців, були змушені банально втекти в сусіднє портове місто, під захист урядових сил. Особливого присмаку ситуації додавав той факт, що повстанці створювали колекції з відрізаних голів росіян.

Опитані британськими журналістами тамтешні фахівці із тероризму вважають, що російських найманців було надто мало, їхня тактика була неадекватною, а їхній рівень підготовки бажав кращого. Окрім того вони не зуміли налагодити співпрацю з місцевими військовими і ті спокійно спостерігали за їхніми невдачами. Натомість тамтешні найманці з роздратуванням констатували, що росіяни "виграли тендер" банально запросивши демпінгову ціну і провалили справу.

Вся ця історія відбулася далеко від нас й особливого стосунку до України не має. Втім, і з неї можна зробити декілька висновків.

По-перше, група повстанців, скоріше за все - із числа мусульман-мешканців провінції, а не "професійних партизанів", які воюють в Мозамбіку впродовж десятиліть, довела, що знищувати підрозділи "вагнерівців" можуть не тільки ВПС США, але й відносно погано озброєні повстанські групи.

По-друге, якщо заробляти гроші і, так би мовити, "представляти військову честь держави" Пригожин з прямою угодою між Путіним та президентом Мозамбіку, Філіпе Ньюсі, відправляє непідготованих людей, то це означає, що у Путіна "видно дно". Як фінансове, так і кадрове. І як серед тих, що катували людей у Сирії був "колишній рядовий патрульно-постової служби у Ставрополі", що за кілька місяців раптом став "суперменом-вагнерівцем", так, скоріше за все, подібні "супермени з ППС" працювали і в Мозамбіку. Як, не виключено, вони ж "працюють" і в Судані, ЦАР і Лівії.

А після першої гучної поразки "групи Вагнера" від місцевих сил у чисельних противників російських найманців бойовий дух мав би помітно зрости. Тому, не виключено, після мозамбікської історії "випробування на міцність" світять і багатьом іншим "вагнерівцям". Що, не виключено, і завершить всю історію з "африканською експансією" президента Путіна, про яку так люблять поговорити європейські експерти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme