Переговори щодо возз'єднання Кіпру можуть відновитися

Переговори щодо возз'єднання Кіпру можуть відновитися, а новий представник ООН почав проводити зустрічі з усіма сторонами, намагаючись перезапустити перемовини

Про це заявив міністр закордонних справ Кіпру Нікос Христодулідес, передає Depo.ua із посиланням на Euractiv.

Він відзначив, що це "дуже важливий розвиток", що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вирішив відправити свого представника Джейн Холл Лют, щоби відвідати всі сторони.

Відомо, що Лют розпочне свій тур із відвідування Кіпру 23 липня, де вона зустрінеться з президентом Нікосом Анастасіадесом.

Після цього Лют відвідає Туреччину, Грецію, Велику Британію та ЄС, щоб вивчити можливість відновлення переговорів.

Туреччина, Греція та Британія є гарантами процесу возз'єднання Кіпру під керівництвом ООН.

"Наш чіткий політичний підхід полягає в тому, що нинішній статус-кво не може бути рішенням кіпрської проблеми. Ми хочемо більше, ніж будь-хто, вирішити кіпрську проблему, і ми сподіваємося, що зусилля пані Лют призведуть до відновлення переговорів", - сказав Христодулідес.

Нагадаємо, переговори під керівництвом ООН щодо врегулювання суперечки на Кіпрі закінчилися без укладення угоди в січні минулого року.

Христодулідес відзначив, що ця спроба була "найближчою до вирішення" з 1976 року. За його словами, вперше обговорювалася "суть" кіпрської проблеми, питання безпеки та гарантій.

Довідка: Сторони намагаються досягти угоди про безпеку та присутність турецьких сил на острові разом із політичними переговорами про всеосяжне федеральне регулювання.

У Нікосії заявляють, що саме наполягання Туреччини щодо збереження гарантій та її військ на території острова призвело до провалу переговорів під егідою ООН.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна