Переговори щодо Курил - московська "морквина" для Абе, - ЗМІ

Спроба прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе швидко врегулювати тривалу десятиліттями територіальну суперечку з Росією щодо Курильських островів навряд чи принесе йому якісь плоди

Адже після переговорів в Москві з російським президентом Володимиром Путіним про жодне досягнення істотного прогресу оголошено не було, повідомляє Depo.ua з посиланням на японське агентство Kyodo.

Зазначається, що Абе необхідно вирішити це питання в політичних цілях. Лідери країн зустрічалися вже 25 разів, вони підтвердили намір укласти післявоєнний мирний договір, врегулювавши конфлікт навколо островів, проте визнали, що попереду у них важкий шлях.

"Курильське питання" це своєрідна приваблива "морквина" для Абе, якої розмахує Москва", - вважає професор університету Цукуба Іцуро Накамура. На думку експерта, Путін не має наміру передавати будь-яку зі спірних територій.

"Прагнення японського прем'єра досягти будь-яких результатів в питанні Курильських островів до кінця терміну своїх повноважень у 2021 році поставило його в невигідне становище", - зазначає професор.

У Москви немає причин швидко рухатися у врегулюванні суперечки, який залишається в підвішеному стані більше 70 років.

Нагадаємо, 20 січня у Москві влаштували мітинг проти передачі Курильських островів Японії, на якому, зокрема, пропонували обміняти російського президента Путіна на Курили.

Додамо, що на нещодавніх переговорах з Японією Росія провалила переговори про Курили.

Довідка: Японія претендує на південну групу Курильських островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, яку називає "північними територіями", окуповані радянськими військами в кінці Другої світової війни. Територіальна суперечка досі заважає двом країнам підписати формальний договір про мир, який так і не був укладений після 1945 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія