Переговори для перевірки російської позиції по Україні, - The Wall Street Journal

Якщо Росія не піде на мирну угоду, на неї чекають санкції за Донбас, а не тільки за Крим

Переговори для перевірки російської пози…

Російські ЗМІ повідомили, що переговори спецпредставника США в Україні Курта Волкера із радником президента Росії Володимира Путіна щодо України відбудуться 26-го січня. The Wall Street Journal фактично підтвердив цю інформацію, але з певними цікавими деталями. Depo.ua наводить адаптований переклад матеріалу американського авторитетного видання.

Переговори, намічені на п'ятницю, є першими з того часу, як США заявили, що нададуть Києву оборонну зброю, а також з моменту, коли російські переговірники скасували запропоновану зустріч в грудні. Представники США заявили, що реакція Москви на рішення про надання зброї була відсутня. Але поновлення переговорів, кажуть чиновники, передбачає можливість повернення Москви за стіл переговорів.

Західні дипломати останнім часом заявляли, що перезапуск мирних переговорів по Україні має вирішальне значення.

Офіційні особи зазначали, що якщо в найближчі місяці не буде досягнуто угоди, то існує план додаткових санкцій проти Росії, яка, за словами США, озброює сепаратистів.

"Є можливість мати справу зі Східною Україною, якщо Росія захоче", - сказав представник США.

Офіційні особи США кажуть, що зустріч по Україні є прецедентом для того, щоб побачити, чи готова Москва зробити конкретні кроки по зміцненню зв'язків із Заходом і зменшенню економічного тиску на себе. Президент Дональд Трамп сподівається поліпшити відносини з Росією, але насильство на Донбасі досі притупляє ці зусилля.

США також підштовхують Москву до дотримання угоди про контроль над озброєннями, а також до надання допомоги в підготовці політичної зміни влади у Сирії, куди Росія втрутилася з метою захистити президента Башара Асада в громадянській війні в країні.

США та європейські дипломати скептично налаштовані щодо того, що російський президент Володимир Путін піде на угоду, особливо напередодні березневих президентських виборів. Але зустрічі важливі для з'ясування російської позиції та готовності вести переговори, як зараз, так і після виборів.

За інформацією американських чиновників, спецпредставник США в Україні Курт Волкер зустрінеться із радником президента Росії Владиславом Сурковим у п'ятницю в Дубаї.

У той самий день генерал-майор США Кертіс Скапаротті, верховний командувач НАТО, також планує зустрітися з російським генерал-полковником Валерієм Герасимовим у Баку хоча це не пов'язано напряму з переговорами по Україні.

США та провідні союзники, включаючи Канаду та Німеччину, хочуть відродити мирний план для України, створений у 2015 році в Мінську. Їхні зусилля направлені на те, щоб міжнародні миротворчі сили взяли під свій контроль східний кордон України з Росією, фактично зупинивши рух зброї до проросійських сепаратистських сил. Росія постійно заперечувала, що постачає сепаратистів в Україні зброєю та радниками, і каже, що відокремлені регіони та їхні бійці не підпорядковуються Москві.

Американські чиновники заявили, що для виконання цієї місії може знадобитися 20 000 миротворців.

Росія вперше озвучила пропозицію щодо миротворців у вересні. Але Москва хоче, щоб контингент був розгорнутий на лінії фронту між українськими урядовими силами та сепаратистами, а не на українсько-російському кордоні між сепаратистами та Росією.

Західні чиновники вважають, що пропозиція Росії щодо миротворців спровокує прямі переговори з сепаратистами, чого Україна і Захід уникали. Вони також вважають, що це може посилити позиції сепаратистів і перетворити українську війну в заморожений конфлікт, схожий на окупацію Росією відокремлених (Абхазія і Південна Осетія) республік у Грузії.

Бої в Україні загострилися останніми тижнями, а минулого року були найбільш жорсткими з моменту виникнення конфлікту в 2014 році.

Західні чиновники не втратили надії на те, що Росія погодиться на дещо ближче до західної миротворчої пропозиції, яка також прийматиме вимоги Росії, за якими Україна не поверне одразу контроль над кордоном.

За словами американських чиновників, якщо миротворча пропозиція не буде прийнята, їхній наступний план - збільшити вартість російського втручання в Східну Україну, включаючи додаткові американські санкції.

Французькі та німецькі міністри закордонних справ відкрито говорили про пошук рішення, яке б дозволило ЄС поступово послаблювати санкції проти Росії, але блок твердо підтримував Україну. ЄС минулого місяця знову відновив економічні санкції проти Москви до липня.

Наразі в Європі є небагато бажаючих посилити тиск на Росію, частково через настороженість щодо реформ в Україні а також через те, що деякі країни ЄС вважають, що санкції не є ефективними при зміні російської поведінки в Україні.

Деякі столиці хочуть, щоб ЄС розширив свою взаємодію з Москвою навіть за умови збереження економічних санкцій, вплив яких на російську економіку зменшився за останні 18 місяців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme