Перед екстрадицією: Чи зможе Фірташ відкупитись від американської Феміди

Якщо Фірташа таки екстрадують до США, він невдовзі забуде про свої антиамериканські промови, і спробує згадати чимало цікавих для тамтешньої Феміди подробиць діяльності не зовсім легальних міжнародних структур, близьких до російського керівництва. І з ймовірних 50 років ув'язнення залишиться помітно менший термін

Журналіст відділу «Світ»
Перед екстрадицією: Чи зможе Фірташ відк…
Фото: https://apostrophe.ua/

Розмови про те, що Фірташа "от-от екстрадують до США", періодично виникають впродовж останніх трьох років. Втім, судячи з інформації, яку адвокати олігарха повідомили журналістам, цього разу шанси на такий розвиток подій цілком реальні. 25 червня Верховний суд Австрії приймає рішення у справі про екстрадицію Фірташа — і тоді апелювати вже буде нікуди.

Адвокат Фірташа Ден Вебб повідомив ЗМІ, що на думку австрійських юристів його клієнта, якщо Верховний суд Австрії прийме рішення про екстрадицію, то олігарха видадуть США через 7-10 днів після судового засідання.

Якщо хтось забув усі подробиці цієї тривалої, масштабної і заплутаної справи – то Дмитро Фірташ з 2014 року перебуває в Австрії, звідки його намагаються витягти правоохоронці США. Офіційно - за кримінальну схему із видобутку титану в Індії, права на що Фірташ отримав за багатомільйонні хабарі. Але, якщо вірити чисельним "зливам" у ЗМІ, то все це — лише вершина айсберга. Бо американські правоохоронці мають "тисячі" перехоплених розмов, які можуть бути використані проти Дмитра Фіратша у справі про широкомасштабну міжнародну корупційну схему, яку він, схоже, координував.

Були питання до Фірташа і в української Генпрокуратури – але наші правоохоронці оцінюють шанс отримати живого Фірташа в свої руки як не надто високий.

Дотепер дорогим і професійним адвокатам олігарха вдавалось захищати його від екстрадиції, і Дмитро Васильович після недовгого затримання мешкав у Відні на свободі, внісши заставу у 175 мільйонів євро. Але, здається, везіння близьке до завершення. Лінія захисту Фірташа, яка стверджувала, що олігарха переслідують за "протиамериканські політичні погляди", допомогла затягнути справу — але не виграти її.

Відомо також, що зараз адвокати Фірташа в США просить зняти з олігарха обвинувачення. Зрозуміло, що йти на такий крок на першу вимогу ув'язненого олігарха у США не стануть. Для цього повинна бути юридична — чи політична доцільність. І тут у Дмитра Васильовича, насправді, є товар для торгу.

Першим — і найбільш очевидним варіантом є інформація про діяльність не надто прозорих міжнародних економічних структур. Серед яких, чисто гіпотетично, можуть бути як банальні "пральки" для мільярдних сум, так і вкрай специфічні особистості на кшталт Могилевича. Діяльність яких давно і міцно цікавить американських правоохоронців навіть не сама по собі, а в контексті їх більш ніж ймовірних зв'язків із вищими російськими посадовцями — як колишніми, так і теперішніми.

А от інформація про оборудки фірташа із екс-головою виборчого штабу Дональда Трампа Манафортом, скоріше за все, особливого інтересу для американського слідства вже не становить. Ніхто не стане витрачати час на "збитого льотчика".

Чи зуміє Фірташ виторгувати собі свободу у США — покажуть найближчі місяці. Але той факт, що про українські активи олігарха із сумнівною біографією нам розповідає не генпрокурор на брифінгу про щасливе завершення і передачу в суд кримінальної справи, а американський сенатор Роджер Уікер, на думку якого Фірташ за час перебування під арештом заробив в Україні півтора мільярди доларів, якось не дуже тішить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme