UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Пентагон заявив, що не веде розслідування проти підполковника українського походження

Пентагон не веде жодного розслідування щодо експерта по Україні, підполковника українського походження Александра Віндмана

Про це заявив міністр армії Сполучених Штатів Америки Раян Маккарті, повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

За словами Маккарті, підполковник повернувся в розпорядження Вашингтону після того, як президент США Дональд Трамп усунув його з Ради національної безпеки. Причиною для усунення стало те, що Віндман свідчив проти Трампа в рамках розслідування справи про імпічмент.

"Полковник Віндман повинен був за планом повернутися в Армію США..., ми взяли його назад. Ніякого розслідування щодо нього не ведеться", – додав він.

Нагадаємо, 8 лютого зі служби в Білому домі звільнили радника із національної безпеки і експерта з питань України підполковника Александра Віндмана, який свідчив у розслідуванні імпічменту президента Дональда Трампа.

11 лютого президент США Дональд Трамп без пояснення причини звільнив з Ради національної безпеки підполковника Євгенія Віндмана, брат-близнюк якого, Александр Віндман, був одним з ключових свідків у справі про імпічмент.

12 лютого Трамп заявив, що Пентагон може покарати підполковника українського походження Віндмана.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

5 лютого імпічмент президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа провалився.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme