Пекін відреагував на арешт у Польщі китайця з Huawei

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що "дуже занепокоєне" повідомленнями про арешт у Польщі громадянина Китаю за звинуваченнями в шпигунстві

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

Варшавський суд погодився на прохання прокурорів про арешт громадянина Китаю та громадянина Польщі на три місяці.

Якщо їх визнають винними у шпигунстві, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

Пекін закликав Варшаву розглянути справу "справедливо", йдеться у повідомленні.

Польський телеканал TVP повідомив, що затриманий поляк – це Пйотр Д., колишній високопосадовець Агентства внутрішньої безпеки (ABW), а китаєць – директор у польському відділі корпорації Huawei. Підозрюваний поляк нібито покинув роботу в ABW після звинувачень у корупції, хоча ніколи офіційно не був звинувачений.

"Ми в курсі ситуації, і ми її вивчаємо. Наразі ми не маємо коментарів. Huawei дотримується всіх чинних законів і правил у країнах, де вона діє, і ми вимагаємо, щоб кожен працівник дотримувався законів і нормативних актів у країнах, де базується", - сказали у Huawei.

За даними каналу, правоохоронці обшукали не лише офіси Huawei, а й компанії мобільного зв'язку Orange Polska, де працював заарештований громадянин Польщі. Orange Polska заявила, що правоохоронці забрали матеріали, пов'язані з працівником. Компанія додала, що не знає, чи пов'язане розслідування з роботою працівника, і що вона продовжить співпрацювати з владою.

Зазначається також, що минулого року компанія Orange Polska працювала з компанією Huawei щодо побудови мобільних мереж 5G нового покоління в Польщі.

Нагадаємо, Агентство внутрішньої безпеки Польщі заарештувало громадянина Китаю та громадянина Польщі за звинуваченнями у шпигунстві.

Довідка: Низка держав, зокрема США, Австралія, Велика Британія, Чехія та Японія наклали значні обмеження на Huawei і ZTE через побоювання щодо національної безпеки.

Водночас Huawei запевняє, що її устаткування безпечне.

У Єврокомісії заявили про те, що європейці повинні остерігатися ризиків, які несе техніка Huawei, адже вона має "чорні двері", які дають доступ до зашифрованих даних. Там переконані, що китайські компанії виробляють чіпи, які можуть бути використані "для отримання наших секретів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна