Патріарх Кирило взявся діставати Папу Римського через Сирію

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило обговорив по телефону з Папою Римським Франциском ситуацію в Сирії, яку сьогодні атакували США, Франція і Велика Британія

Розмова відбулася за ініціативою Російської православної церкви (РПЦ), інформує Depo.ua з посиланням на ТАСС.

У діалозі також взяли участь православні патріархи Близького Сходу: Константинопольський Варфоломій, Єрусалимський Феофіл і Олександрійський Феодор, Антіохійський Іоанн.

"Ми здійснили цю ініціативу, знаючи, що християни не можуть залишатися осторонь від того, що відбувається в Сирії. Це був яскраво виражений миротворчий діалог", - сказав патріарх Кирило.

Він зазначив, що під час розмови сторони висловили загальну стурбованість ситуацією в Сирії. "Цілком очевидно, що (в Сирії, ред.) страждають люди. А послання Церкви світу, воно завжди пов'язане з проголошенням миру між людьми і справедливості. Мовчати неможливо, коли сьогодні відбувається те, що відбувається в Сирії", - підсумував російський патріарх.

У зв'язку з цим РПЦ має намір продовжувати проводити консультації з Римсько-католицькою церквою.

"Є бажання продовжувати в найближчий час, можливо, сьогодні ввечері, можливо, завтра, подальші консультації з тим, щоб якимось чином спробувати впливати на ситуацію в Сирії, щоб зупинити кровопролиття", - сказав предстоятель РПЦ.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 квітня США, Франція і Велика Британія завдали ракетних ударів по низці об'єктів в Сирії.

Згодом стало відомо, що ракетні удари знищили три цілі, пов'язаних з розробкою та використанням хімічної зброї.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Америка та її союзники "виконали місію" в Сирії.

Авіаудари стали відповіддю на застосування в сирійській Думі хімічної зброї, внаслідок чого загинули 70 людей. Захід поклав провину за напад на Башара Асада, а також Росію.

Всі країни НАТО, ЄС, Чехія, Туреччина, Німеччина, Україна та низка країн висловили підтримку діям США та її союзників у Сирії, проте Іран та Білорусь їх засудили.

Крім того, на екстреному засіданні Рада безпеки ООН відхилила проект резолюції Росії, який засуджує удари по Сирії.

Президент Росії Володимир Путін назвав ракетні удари по Сирії актом агресії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Сирія