Партіям Німеччини дали три тижні для виходу з політичної кризи

Голова відомства федеральної канцлерки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що у політичних партій є три тижні, аби визначити, чи зможуть вони сформувати стабільний уряд і витягнути Німеччину з політичного глухого кута

Depo.Світ
21 листопада 2017 12:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Ми повинні протягом наступних трьох тижнів досягнути ситуації, за якої існуватиме чіткість щодо того, чи може стати стабільним урядом на підставі результатів виборів", – сказав Альтмаєр у ефірі телеканалу ZDF.

За його словами, консерватори Меркель, які здобули перемогу на парламентських виборах, отримали мандат на управління, тому сторони, що беруть участь у коаліційних переговорах, повинні взяти на себе відповідальність і зібратися, щоби сформувати уряд.

Президент Німеччини, який напередодні закликав коаліціантів продовжити переговори, зустрінеться з лідерами ключових партій, зокрема, із "Зеленими" та "Вільними демократами" у вівторок, 21 листопада.

Нагадаємо, 7 жовтня канцлер Німеччини Ангела Меркель вперше оголосила про початок коаліційних переговорів у "Ямайка-форматі": із Партією зелених та Вільними демократами.

Як відомо, 15-годинні переговори, які тривали усю ніч до п'ятої години ранку п'ятниці, 17 листопада, результату не принесли. Тоді сторони домовилися продовжити консультації о 12-й годині дня у п'ятницю.

Не зважаючи на це переговори про формування коаліційного уряду між консерваторами Ангели Меркель, "зеленими" і "Вільною демократичною партією" завершилися провалом. Є велика ймовірність проведення нових виборів в наступному році

Довідка: Попередні консультації щодо створення так званої коаліції "Ямайка" тривають з 18 жовтня. 6 листопада канцлерка ФРН Анґела Меркель заявила, що вони мають завершитись 16 листопада. Після завершення попередніх консультацій мають розпочатись власне переговори про створення коаліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ