Парламент Шотландії розпочав дебати щодо "незалежницького" референдуму

Сьогодні, 21 березня, члени парламенту в Шотландії розпочинають дводенні дебати щодо необхідності проведення нового референдуму про незалежність регіону

Depo.Світ
21 березня 2017 11:11
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua з посиланням на російський "Інтерфакс", голосування з цього питання заплановане на 22 березня.

Зазначається, що проти цього референдуму виступають шотландські лейбористи, ліберал-демократи і консерватори. При цьому Шотландська національна партія (SNP) і "зелені" підтримують цю ініціативу.

Нагадаємо, на початку березня перший міністр у справах Шотландії Нікола Стерджен заявила про намір продовжити домагатися проведення ще одного референдуму про незалежність Шотландії від Великої Британії.

16 березня прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей заявила, що проводити другий референдум про незалежність Шотландії не варто, поки не завершені переговори про вихід Британії з ЄС.

Довідка: У вересні 2014 року в Шотландії відбувся перший референдум про незалежність країни, за результатами якого 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії з Британії, а незалежність країни підтримали 45%.

На референдумі 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% жителів Шотландії висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% - за Brexit. ​

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ